Τρίτη 4 Ιανουαρίου 2022

Με δυο γκολ του Λαντίκα και του Τσόφλιου η Ερμιονίδα κέρδισε 4-0 τον Παναυπλιακό.

Φωτό Αρχείου

Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψε τον σημερινό αγώνα κυπέλλου στο ΔΑΚ Ναυπλίου η

Ερμιονίδα με τον Παναυπλιακό αφού κέρδισε άνετα με σκορ 4-0.

Και τα τέσσερα γκολ μπήκαν στο πρώτο μισάωρο του αγώνα με σκόρερ τους Λαντίκα και Τσόφλιο οι οποίοι πέτυχαν από δύο τέρματα .

Συγκεκριμένα στο 1΄ λεπτό ο Λαντίκας (φωτό) με ωραία ενέργεια έκανε το 1-0. Στο 11΄λεπτό ο Τσόφλιος έκανε το 2-0 . Οκτώ λεπτά αργότερα (19΄) πάλι ο Τσόφλιος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 για να κλείσει το σκορ στο 30΄λεπτό ο Λαντίκας .

Στο δεύτερο ημίχρονο και πάλι η Ερμιονίδα έχασε πέντε κλασικές ευκαιρίες να πετύχει και άλλα τέρματα με τον  Τρέσα να βγαίνει δύο φορές απέναντι με τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων  και από μία ο Χαλούβας με τον Λαλούση .

Παναυπλιακός : Συγρίμης, Πιτσιγαυδάκης, Κουτσόπουλος, Ροσιόρ, Μαλεβίτης, Παπαγεωργόπουλος, Ζαφείρης, Τσιάπας, Βουρνάζος,(52΄Σιαβελής),  Γκολέμης, Ταχτσίδης.

Ερμιονίδα : Στόικος, Αντωνόπουλος, Φουρνάρος, Κιοσές, (46΄Στεργίου), Σαμαράς, Λαλούσης, Λαντίκας, Τρέσα, Τσόφλιος, Παπασταύρου, Χαλούβας.