Πέμπτη 3 Ιουνίου 2021

Βαριά ήττα η Κορωνίδα στο Γύθειο από τον Πανγυθεατικό με 6-1.

Τίτλοι τέλους και επίσημα για την Κορωνίδα Κοιλάδας αφού σε ένα κρίσιμο από βαθμολογικής πλευράς αγώνα υπέστη βαριά ήττα από τον Πανγυθεατικό με σκορ 6-1.

Στο 5΄λεπτό κάθετη μπαλιά του Πανταζή στον Σουκούλη που σούταρε μέσα από την περιοχή άουτ.

Στο 8΄λεπτό κεφαλιά του Μπουελάκου ύστερα από κόρνερ η μπάλα άουτ.

Στο 14΄λεπτό μεγάλη ευκαιρία για την Κορωνίδα με τον Σαμαρά όμως πρόλαβε το Μύρτα.

Στο 22΄λεπτό σουτ του Σαλταπίδα απέκρουσε ο Μύρτα.

Στο 25΄λεπτό ωραία ενέργεια του Ζαραφέτα από δεξιά , σεντράρει στον Πανταζή ο οποίος απέναντι από τον Αλευρά ,πλασάρει και ανοίγει το σκορ.

Στο 30΄λεπτό οι γηπεδούχοι με σουτ του Σούκουλι διπλασιάζουν τα τέρματα για την ομάδα τους .

Ένα λεπτό (31΄)  αργότερα η Κορωνίδα μείωσε με πλασέ του Σαλταπίδα από δεξιά .

Με δύο φάσεις για την Κορωνίδα έκλεισε το πρώτο ημίχρονο .Η πρώτη με τον Αργύρη Οψιμούλη που σούταρε έξω από την περιοχή λίγο άουτ και η δεύτερη με μονοκόματο σουτ του Σαλταπίδα η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια.

Με την επανάληψη οι γηπεδούχοι πέτυχαν το 3-1 στο 52΄λεπτό με σουτ του Πανταζή .

Στο 54΄λεπτό σέντρα του Κοτσοβού από δεξιά , κεφαλιά του Σαλταπίδα μπλόκαρε σωτήρια στην γωνία του ο Μύρτα.

Στο 58΄λεπτό  ωραία εναλλαγή της μπάλα του Παναγόπουλου με τον Μπερδούση , γύρισε την μπάλα ο τελευταίος και ο Ι.Οψιμούλης στην προσπάθειά του να διώξει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για να γίνει το 4-1.

Στο 72΄λεπτό ο Μπουτσικάρης από δεξιά , έβγαλε σέντρα στον Σαμπατάκος και αυτός με σουτ έκανε το 5-1.

Στο 73΄λεπτό ο Σελμανάι προσπάθησε να κρεμάσει τον Αλευρά όμως η μπάλα έφυγε άουτ.

Στο 78΄λεπτό  δυνατό σουτ του Μπουτσικάρη έδιωξε δύσκολα ο Αλευράς.

Το τελικό σκορ έκανε στο 88΄λεπτό ο Σελμανάι με σουτ.

Πανγυθεατικός (Μανιάτης) : Μύρτα, Ρασσιάς  , Μιχελάκος, Πλατάνας, Μπερδούσης, Λ. Μπουρελάκος,( 38΄Παναγόπουλος),  Αναστασάκος, ( 75΄Βασιλούνης), Ζαραφέτας, Σαμπατάκος, Σούκουλη. ( 68΄Σελμανάι), Πανταζής (68΄Μπουτσικάρης)

Κορωνίδα Κοιλάδας : Αλευράς, ( 85΄Α.Καλα), Κοτσοβός, Α. Οψιμούλης, ( 85΄Ταραγκίνης), Ι. Οψιμούλης,( 68΄Καράι),  Σελλής, Παπαιωάννου, Σαλταπίδας, Κιοσσές, Κάλα, Σαμαράς, Κ.Μπάζος.( 59΄Μπακατσέλος)