Κυριακή 24 Σεπτεμβρίου 2017

Ερμιονίδα -Α.Ο.Λουτράκι 2-1

Στον τελευταίο φιλικό αγώνα πού έδωσε η Ενωση Ερμιονίδας πριν την
πρεμιέρα του νέου πρωταθλήματος κέρδισε τον Α.Ο.Λουτράκι στην Ερμιόνη με σκορ 2-1.
Στο 3΄λεπτό σέντρα του Σαλταπίδα από αριστερά πλασέ του Αγγελόπουλου η μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Διασσινού.
Στο5΄λεπτό πλασέ του Μαζιώτη από το ύψος της περιοχής , μπλόκαρε στην αριστερή του γωνία ο Διασσινός.
Στο 8΄λεπτό δυνατό σουτ του Σιώκου  από τα ημικύκλιο της περιοχής έδιωξε δύσκολα ο Στεφανίδης.
Στο 10΄λεπτό παράλληλη σέντρα από δεξιά του Κασαπίδη από δεξιά η μπάλα πέρασε από πολλά πόδια επιθετικών και αμυντικών έφτασε στο δεύτερο δοκάρι που καιροφυλακτούσε ο Σαλταπίδας και με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Διασσινού για να ανοίξει το σκορ.
Στο 11΄λεπτό δυνατό διαγώνιο σουτ του Γούλα από δεξιά η μπάλα έφυγε ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Στεφανίδη.
Στο 18΄λεπτό σέντρα του Δ.Στασινόπουλου από δεξιά , η μπάλα έφτασε στον Γούλα πού σούταρε πάνω από τα δοκάρια του Στεφανίδη.
Στο 26΄λεπτό σέντρα του Λ.Στασινόπουλου από δεξιά ο Μπιμπισίδης στην προσπάθειά του να διώξει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Στεφανίδη για να γίνει το 1-1.
Στο 32΄λεπτό δυνατό σουτ του Σαλταπίδα από αριστερά έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Διασσινός. Το κόρνερ εκτέλεσε ο Τριανταφύλλου η μπάλα έφτασε στον Σαλταπίδα στο δεύτερο δοκάρι πού με κεφαλιά έστειλε την μπάλα ελάχιστα άουτ.
Στο 45΄λεπτό μακρινό σουτ του Αγγελόπουλου δεν ανησύχησε ο Διασσινό.
Στο 55΄λεπτό βαθιά μπαλιά του Κιοσσέ στον Σαλταπίδα που μπήκε στην περιοχή πλάσαρε , όμως η μπάλα έφυγε δίπλα από το αριστερό δοκάρι άουτ.
Στο 64΄λεπτό μπαλιά του Βασιλλέρη στον Μεζίνι πού βγήκε απέναντι στον τερματοφύλακα και πλάσαρε δίπλα από το αριστερό δοκάρι άουτ.
Στο 67΄λεπτό ο Σχοινάς με τον Τριμπόνια έπαιξαν το 1-2 και ο τελευταίος με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-1.

Ερμιονίδα : Στεφανίδης, Κασαπίδης, Αδαμόπουλος, Τζιέρης, Μπιμπισίδης, Κιοσσές, Τριανταφύλλου, Παλαιοπάνος, Μαζιώτης,Αγγελόπουλος, Σαλταπίδας.
Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν : Μερτύρης, Βιρβίλης, Βασιλέρης, Χρήστου, Σχοινάς, Τριμπόνιας, Μεζίνι, Καραμήτος, Λαζάρου, Tresa και ο Μπόλας.
Α.Ο.Λουτράκι : Διασσινλος, Δ.Στασινόπουλος, Τσάκας, Τζορμπατζίδης, Ντερτιλής, Πετρίδης, Γούλας, Λ.Στασινόπουλος, Δαλκαφούκης, Σιώκος, Ζερβός.
Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν : Γεωργίου, Βοιδήλας, Ούγκρης, Κιούλος, Γκιζαριώτης, Τσώκος και Παππάς.