Κυριακή 21 Μαΐου 2017

Κορωνίδα Κοιλάδας-Π.Α.Ο.Κουτσοποδίου 1-3

Με ήττα ολοκλήρωσε τις αγωνιστικές υποχρεώσεις
για το πρωτάθλημα 2016-2017 η Κορωνίδα Κοιλάδας αφού έχασε στο γήπεδό της από τον ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου με 3-1.
Στο 31΄λεπτό σουτ του Καλογεράκη η μπάλα αποκρούστηκε από την δεξιά κάθετη δοκό του Χιόνη και στην επαναφορά νέο σουτ του Μουζακιώτη η μπάλα χτύπησε στην ρίζα της αριστερής  δοκού και έφυγε άουτ.
Στο 33΄λεπτό απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μουζακιώτη έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Χιόνης.
Στο 39΄λεπτό παράλληλη σέντρα του Κ.Μπάζου από αριστερά την τελευταία στιγμή δεν πρόλαβε ο Στ.Μπάζος να σπρώξει την μπάλα με κεφαλιά στα δίχτυα.
Στο 40΄λεπτό σουτ του Μουζακιώτη μέσα από την περιοχή πρόλαβε και έδιωξε ο Χιόνης.
Στο 46΄λεπτό  οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ όταν ο Μουζακιώτης με ωραία μπαλιά βρήκε τον νεοεισελθόντα Belba στην περιοχή και με πλασέ άνοιξε στο σκορ.
Στο 50΄λεπτό  ο Ψύχος έβγαλε σέντρα ακριβείας από δεξιά και ο Μουζακιώτης μόνος του με τον Χιόνη πλάσαρε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
Στο 51΄λεπτό σέντρα του Belba από αριστερά , πλασέ του Μπούρη πάνω στην κίνηση μπλόκαρε στην δεξιά του γωνία ο Χιόνης.
Στο 57΄λεπτό ο Belba με ωραία μπαλιά έβγαλε τον Μουζακιώτη απέναντι στον Χιόνη ,πού με λόμπα προσπάθησε να περάσει την μπάλα πάνω από τον τερματοφύλακα της Κοιλάδας , όμως η μπάλα έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
Στο 61΄λεπτό μπάλιά του Κομνηνού στην πλάτη της άμυνας της Κορωνίδας στον Μουζακιώτη πού πλάσαρε για να σώσει ο Χιόνης.
Στο 62΄λεπτό μπαλιά του Belba στον Καλογεράκη  αυτός δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 0-2.
Στο 66΄λεπτό ο Μουζακιώτης με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 0-3.
Στο 71΄λεπτό πλασέ του Στ.Μπάζου η μπάλα έφυγε ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κομπόση.
Στο 76΄λεπτό δυνατό σουτ του Κομνηνού έξω από την περιοχή έδιωξε δύσκολα στην αριστερή του γωνία ο Χιόνης.
Στο 76΄λεπτό σουτ του Παιδάκη ύστερα από σέντρα του Κομνηνού από αριστερά η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια του Χιόνη.
Στο 78΄λεπτό ωραία ατομική ενέργεια και σουτ του Μπουζακιώτη έδιωξε δύσκολα ο Χιόνης.
Στο 79΄λεπτό ο Ι.Γιαννακόπουλος με ωραία ατομική ενέργεια πέρασε και τον Κομπόση και έκανε το τελικό 1-3.
Κορωνίδα Κοιλάδας : Χιόνης, Μπούκουρης, Κλωνάρης, Δ.Γιαννακόπουλος (71’ Βλαχόπουλος), Κουτσαύτης (19’ λ. τρ. Δ.Μπούκουρης), Κάλα, Ι.Γιαννακόπουλος, Αλεξανδρής, Χριστόπουλος (52’ Φλωρής), Στ.Μπάζος, Κ.Μπάζος.
ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου  (Θ.Τσιρόπουλος): Κομπόσης, Καρανάσιος, Κομνηνός, Σκάντζος, Ψύχος, Σιώτος (46’ Belba), Μουζακιώτης, Καλογεράκης, Παιδάκης, Μπλάτσος (71’ Φασούλης), Μπούρης.