Πέμπτη 8 Σεπτεμβρίου 2016

Φιλική νίκη του Πορτοχελιακού επί της Κορωνίδας Κοιλάδας με 2-1.

Σε φιλικό αγώνα πού έγινε την Τετάρτη
(07/09) στο γήπεδο του Πορτοχελιακού η τοπική ομάδα κέρδισε σε φιλικό αγώνα την Κορωνίδα Κοιλάδας με σκορ 2-1.
Η πρώτη καλή φάση του αγώνα ήταν για τους γηπεδούχους όταν ο Σπ. Ζαραφωνίτης με ωραία ενέργεια μπήκε στην περιοχή αλλά το πλασέ πού έκανε έφυγε άουτ. Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους ο Bajer στο 35 λεπτό όταν ο Στ.Μπάζος έφυγε σε αντεπίθεση από αριστερά και την κατάλληλη στιγμή «έκοψε¨την μπάλα προς τα έξω και ο Τσέχος μεσοεπιθετικός με δυνατό σουτ άνοιξε το σκορ το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η Κορωνίδα έφτασε πολύ κοντά στο 0-2 όμως το σουτ του Στ. Μπάζου αποκρούστηκε από το δοκάρι των γηπεδούχων. Η απάντηση για τον Πορτοχελιακό ήρθε στο 65 λεπτό όταν εκτελέστηκε κόρνερ από δεξιά και ο Σαλάκος με καρφωτή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Χιόνη για να γίνει το 1-1.Στο 80΄λεπτό η Κορωνίδα κέρδισε πέναλτι ύστερα από λάθος εκτίμηση του διαιτητή και ο Bajer σε ένδειξη Fair Play με αδύναμο σουτ έστειλε την μπάλα στα χέρια του τερματοφύλακα των γηπεδούχων Χρ. Λούμη. Στο 88 λεπτό ο Λαζάρου με σουτ μέσα από την περιοχή ύστερα από ωραία ενέργεια του Δημήτρη Κουτσοποδιώτη   από   δεξιά έκανε το τελικό 2-1.
Οι δύο προπονητές χρησιμοποίησαν σχεδόν όλους τους ποδοσφαιριστές τους.