Σάββατο 7 Νοεμβρίου 2015

Α.Ο.Ερμιονίδας-Ολυμπιάδα Λεχαίου 70-62

Δυνατό παιχνίδι και για τις δύο ομάδες με την ομάδα της Ερμιονίδας να ανοίγει τις διαφορές και τον
Κρασαδάκη από την Ολυμπιάδα να τις μειώνει.Οι παίκτες του Άκη Καλαϊτζάκη μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν στο δεκάλεπτο με 20-15 στο δεύτερο δεκάλεπτο ήρθε η ισορροπία απο την πλευρά της Ολυμπιάδας και έκλεισε το ημίχρονο με την ίδια διαφορά 37-32.Στο δεύτερο ημίχρονο η γηπεδούχος ομάδα ανοιξε τη διαφορά στο +13 αλλά δεν μπορούσε λόγο Κρασαδάκη να την κρατήσει.Τελικά με πιο καθαρό μυαλό και καλύτερες επιλογές η ομάδα του Αθλητικού Ομίλου Ερμιονίδας επικράτησε με 70-62 έκανε το 4 στα 4 συνεχίζει επικεφαλής του ομίλου και ετοιμάζεται για ένα ακόμα μεγάλο ντέρμπυ το άλλο Σάββατο στο κλειστό της Νέας Κίου με αντίπαλο τον Αργοναύτη.

Διαιτητές : Πετρόπουλος-Καραλής

Δεκάλεπτα : Α 20-25 Β 37-32 (ΗΜ) Γ 56-50  Δ 70-62 ΤΕΛΙΚΟ

Α.Ο.ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ (Καλαϊτζάκης Α.-Σκορδής Ι.) Μέξης 4,Αγγελής 11(1),Αγρίμης,Μαναριώτης 13(2),Γκολέμης 18(2),Σαββίδης 2,Δεβελέκος 4,Προκοπίου,Ευστρατίου 4,Κρινής,Γιαννακόπουλος 14(1),Πουλής

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣΣΟΥ ΛΕΧΑΙΟΥ(Παπαμιχαήλ Σ.) Βασιλόπουλος 13(1),Καραμάνη,Μιλάνοβιτς 2,Κρασαδάκης 31(4),Δόσης,Γεωργίου 4,Λενάκος 6,Τσάκωνας,Ντιλής 6,Κουρούπης,Γεώργαρης.