Σάββατο 22 Νοεμβρίου 2014

ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ-ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ 0-1 .

Ο Τριμπόνιας ( 17) με σούτ μέσα από την περιοχή κάνει το 0-1

Σε φιλικό αγώνα πού έγινε στο Κρανίδι η Ερμιονίδα γνώρισε την ήττα από τον Παναργειακό με 0-1 μπροστά σε
200 περίπου θεατές. Ο  Ρομπέρτο Μπολάνο έδωσε την ευκαιρία σε πολλούς ποδοσφαιριστές πού δεν είχαν λεπτά συμμετοχής να αγωνιστούν.
Κάποιες φάσεις του αγώνα :

Στο 5’ λεπτό ο Ravicivic βγήκε μόνος του με τον Κατσιαούνη και πλάσαρε πάνω από τα δοκάρια χάνοντας μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ.

Στο 22΄λεπτό δυνατό σουτ του Αγγελόπουλου άουτ.

Στο 25’ λεπτό ανατροπή του Παπανικολάου έξω από την περιοχή του Κατσιαούνη ο διαιτητής Καπετάνιος είπε ¨παίζετε¨.

Στο 30’ σέντρα του Μπουσινάκη από δεξιά , αδύναμη κεφαλιά του Σβόγιτς  απέκρουσε εύκολα ο Κατσιαούνης.

Στο 31΄λεπτό ο Λιώσης ανέτρεψε τον Σβόγιτς στην περιοχή αλλά ο διαιτητής Καπετάνιος έδωσε συνέχεια στον αγώνα χωρίς να καταλογήση την εσχάτη των ποινών.

Στο 53’ πλασέ του Τριμπόνια η μπάλα ελάχιστα έξω από το αριστερό δοκάρι του Ραχιώτη.

Στο 83’ λεπτό με πλασέ του Τριμπόνια μέσα από την περιοχή έκανε το 0-1.

Στο 90’ κεφαλιά του Ομο μέσα από την περιοχή η μπάλα έφυγε ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια του τερματοφύλακα του Παναργειακού.

Ερμιονίδα : Πονηρός, Παπανικολάου, Ιασωνίδης, Σαμαράς, Τούτοριτς, Κιοσσές, Σβόγιτς, Ομο, Μπουσινακης, Γυφτοκώστας, Παβίσεβιτς.

Αγωνίστηκαν στο δεύτερο ημίχρονο Ραχιώτης, Σκεντεραι, Κολόκας, Τσακόν.

Παναργειακός : Κατσιαούνης, Λιώσης, Καλαγκάνης, Ρότα, Μαυρομέττης, Λ΄΄ιτσος, Αγγελόπουλος, Παπαιωάννου, Πούτσι, Κοιλιάρας, Κάπλατζης.

Αγωνίστηκαν στο δεύτερο ημίχρονο : Παναγιώτου, Μπιμπισίδης, Καραδαιτης, Καρούτης, Μπιτζής, Τριμπόνιας, Παιδάκης, Καρέλλης, Λούκος.