Δευτέρα 11 Αυγούστου 2014

Α.Ε.Λ-ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ ΠΑΕ 1-0 ( ΦΩΤΟ)

Στο τελευταίο φιλικό παιχνίδι της ΑΕΛ στο Ελατοχώρι, η «βασίλισσα» επικράτησε με σκορ 1-0 της Ερμιονίδας και έδειξε πως είναι στο σωστό δρόμο. Το παιχνίδι διεξήχθη
σε ένα γήπεδο αρκετά λασπώδες και μικρό σε διαστάσεις. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε ο Εσπίν. Σκληρά μαρκαρίσματα και παιχνίδι κέντρου ήταν τα χαρακτηριστικά του αγώνα.
Στο 34΄ ο Νεμπεγλέρας σέντραρε και ο Εσπίν από το σημείο του πέναλτι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 0-1 αφού ο γκολκίπερ της Ερμιονίδας δεν μπόρεσε να την αποκρούσει. Στο 26΄ ο Βερδού πήρε την κεφαλιά από εκτέλεση φάουλ του Νεμπεγλέρα αλλά ο Πονηρός είπε όχι στέλνοντας  τη μπάλα κόρνερ.

Η ΑΕΛ μπήκε δυνατά και στην επανάληψη όπου στο 52΄ ο Περίκο μπήκε στην περιοχή αλλά το σουτ βρήκε στον γκολκίπερ των μπλε. Στο 58΄ η Ερμιονίδα  απάντησε στην ευκαιρία με τον Καραδέμητρο να σουτάρει από τα αριστερά με τον Αθανασόπουλο να αποκρούσει εντυπωσιακά.

Στο 71΄ίσως η μεγαλύτερη ευκαιρία για την ΑΕΛ με τον Σουάνη από τα δεξιά να μπαίνει στην περιοχή και τον Περίκο να κάνει την προβολή αλλά ο τερματοφύλακας της Ερμιονίδας με το χέρι έδιωξε τη μπάλα σε κόρνερ.

ΑΕΛ:  Καρακούτσης, Εσπίν, Καστέλς, Κοντοδήμος, Μουλόπουλος, Νεμπεγλέρας, Τσεμπερίδης, Τσιλιγκίρης, Μπλέντι,Φορνέρ,Βερδού(32΄Αναστασάκος)

Στο β΄ημίχρονο έπαιξαν οι: Αθανασόπουλος, Κουρτεσιώτης, Καρανίκας, Μελισσάς, Σαρακατσάνος, Τζούνιορ, Πινδώνης, Στεφανίδης , Σουάνης, Περίκο, Αναστασάκος(65΄Γκούρτσας), Αναστασάκος

ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ: Πονηρός, Παπανικολάου, Λίτσης, Ιασωνίδης, Τζανής, Σιμελίδης, Παβίσεβιτς, Σύβοκιτς, Καραδέμητρος, Βλαχόπουλος,Κιοσές
Στο β΄ημίχρονο έπαιξαν οι: Γυφτοκώστας, Ευθυμιάδης,Μπουσινάκης, Καπουράνης, Κολώκας, Κολοκοτρώνης, Λαζάρου, Μουσταφίδης, Παρασκευόπουλος, Πουρής, Σαμαράς,Σχοινάς, Χατζηεφρονίδης,