Δευτέρα 18 Νοεμβρίου 2013

ΑΡΗΣ ΡΟΕΙΝΟΥ -Α.Ο.ΥΔΡΑΣ 3-1

Μια πολύ σημαντική νίκη πέτυχε ο Άρης Ροεινού στην τελευταία αγωνιστική. Νίκησε τον Α.Ο.  Ύδρας με 3-1.

Το αποτέλεσμα εκτός από το τρίποντο στην ομάδα του Άρη αναμένται να τονώσει και το ηθικό της ομάδας που δυσκλολεύεται να πάρει βαθμούς ενω η απόδοση της μέχρι τώρα είναι αρκετά καλή.

Το σκορ άνοιξε για τον Άρη στο 45 λεπτό  ο Διαλιάτσης με σούτ. Στην επανάληψη ο Τζιαβάρας δύο λεπτά ( 62 )μετά την είσοδό του στο παιγνίδι  διπλασίασε τα τέρματα του Άρη με σούτ.

Η Ύδρα που προσπάθησε στη συνέχεια να κάνει κάτι καλύτερο κατάφερε στο 76' να μειώσει σε 2-1 με τον Τσαγκάρη.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 82' ο Καζάς που πέτυχε το τρίτο γκολ για τον Άρη.

Μετά από αυτό τον αγώνα ο Άρης έχει στην βαθμολογία 6 βαθμούς με ένα αγώνα λιγότερο και αγωνίζεται την ερχόμενη αγωνιστική με την ισχυρή Προσύμνη εκτός έδρας.

Η Ύδρα έχει 7 βαθμούς και την επόμενη αγωνιστική παίζει εκτός με τον αδύναμο Α.Ο. Σχινοχωρίου.
Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Δημήτρης Σκιαδάς

ΑΡΗΣ ΡΟΕΙΝΟΥ: Ευσταθίου, Βλαχόπουλος, Γιαννακόπουλος ( 87 'Ξυλινάς), Χριστόπουλος, Δρούγκας, Σαγκιώτης ( 60 'Τζιαβάρας), Διαλιάτσης, Καραφωτιάς, Σαράντης, Καζάς, Ντόκος (30' Μπούκουρας).

ΥΔΡΑ: Αναργύρου, Κοφίτσας, Χατζηνικολαϊδης, Εντόνι, Τσαγκάρης, Ρούσης (69' Λαρετζάκης), Καλαφάτης, Ράμπιας (90' Παπανικολάου), Μπάσο (90' Βούλγαρης), Τζάκας, Κυριακάκης.