Κυριακή 19 Μαΐου 2013

ΦΑΛΑΙΣΙΑ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΓΥΘΕΙΟΥ 9-3

Ασταμάτητη η Φαλαισία, θυμήθηκε τον καλό της εαυτό και συνέτριψε με 9-3 τον Ολυμπιακό Γυθείου στη Μεγαλόπολη για την 3η αγωνιστική των μπαράζ ανόδου στη Γ' Εθνική. Κορυφαίος ο Κώτσιρας που πέτυχε
5 γκολ!
Χατ-τρικ από το Νίκο Λυμπερόπουλο και ένα τέρμα από τον Δημήτρη Λυμπερόπουλο!
Αυτή ήταν η πρώτη νίκη της ομάδας της Μεγαλόπολης στα μπαράζ ανόδου και έδειξε ότι μπορεί στο 2ο γύρο να ανακ΄μψει βαθμολογικά και να διεκδικήσει το εισητήριο για τη Γ' Εθνική.

Ο Γιάννης Κώτσιρας βρέθηκε σε πολύ καλή ημέρα αφού σημείωσε 5 γκολ, έχοντας παρτενέρ τον Νίκο Λυμπερόπουλο (με 3 γκολ) και τον Δημήτρη Λυμπερόπουλο (ένα γκολ). Από την αρχή του αγώνα η ομάδα του Τάκη Καλόμαλου είχε την υπεροχή και δεν ανησύχησε σε κανένα σημείο της αναμέτρησης.

Πιο αναλυτικά τα 12 γκολ...

Α' Μέρος:
4’ Ο Κώτσιρας μετά από ασίστ του Πότια έκανε το 1-0

11’ Η μπάλα βρήκε στο χέρι του Γιαννακούλια και ο διαιτητής έδωσε πέναλτι. Ο Πλεμμένος ισοφάρισε σε 1-1

17’ Σε βαθιά μπαλιά ο Δ. Λυμπερόπουλος εκμεταλλεύτηκε το λάθος της άμυνας και του τερματοφύλακα και έκανε το 2-1.

21’ Ο Ν. Λυμπερόπουλος βρήκε τον Κώτσιρα και έκανε το 3-1

24’ Ο Ν. Λυμπερόπουλος μετά από προσωπική ενέργεια, πασάρει στον Κώτσιρα που κάνει το 4-1

25’ Δοκάρι του Πλεμμένου στο Γ της εστίας της ομάδας της Μεγαλόπολης

28’ Ο Πότια σουτάρει και με ωραία επέμβαση ο Κιοσσέ σώζει την ομάδα του από το 5-1

30’ Ο Πλεμμένος βρίσκει ωραία τον Ντάνσο που μειώνει σε 4-2

41’ Με πολύ  ωραία ατομική ενέργεια ο Κώτσιρας κάνει το 5-2

Β' Μέρος:

48’ Ο Λιακάκος πιάνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. Στη συνέχεια ο Ηλιόπουλος ανατρέπει τον Ντάνσο. Ο Πλεμμένος ευστοχεί ξανά από την άσπρη βούλα και μειώνει σε 5-3

58’  Μετά από συνεργασία Πότια και Ν. Λυμπερόπουλου, τελικός αποδέκτης ο Κώτσιρας που κάνει το 6-3.

65’ Ο Ν. Λυμπερόπουλος με σουτ κάνει το 7-3

70’ Ο Κώτσιρας μετά από μπαλιά του Πότια σημειώνει το πέμπτο προσωπικό του τέρμα και κάνει το 8-3

78’ Ο Ν. Λυμπερόπουλος με σουτ κάνει το 9-3.