Κυριακή 28 Απριλίου 2013

ENDURO ΒΕΡΟΙΑΣ : ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΟΥ Ο ΜΙΧΑΛΗΣ ΝΤΟΥΖΕΝΗΣ ΚΑΙ ΤΕΤΑΡΤΗ ΣΤΗΝ ΓΕΝΙΚΗ

Μιχάλης Ντουζένης
Ένα εντυπωσιακό θέαμα είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν την Κυριακή 21 Απριλίου όλοι όσοι βρέθηκαν όλοι όσοι βρέθηκαν στους δασικούς και αγροτικούς δρόμους της
Κουμαριάς Βέροιας καθώς η λέσχη μοτοσικλετιστών Βέροιας υπό την αιγίδα της Αθλητικής Μοτοσικλετιστικής Ομοσπονδίας Ελλάδας διοργάνωσε τον αγώνα endure ο οποίος προσμετρά το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Ελλάδας 2013. Η διαδρομή του αγώνα ήταν 189 χιλιόμετρα . Η εκκίνηση, ο τερματισμός το Park Ferme ο τεχνικός έλεγχος και η απονομή έγιναν στην πλατεία Ρολογιού της Βέροιας.

Την πρώτη θέση στην κατηγορία ΕΝ κατέλαβε ο Μιχάλης Ντουζένης ( το «βλαστάρι» της Ερμιονίδας τον αποκαλεί η ΑΜΟΤΟΕ ) αφού τερμάτισε με διαφορά 5.28.33 από τον δεύτερο Γιώργο Πούφτα.
Ανδρέας Θεοδώρου

Αντίθετα ο Ανδρέας Θεοδώρου και ο Ελισαίος Παπαδημητρίου δεν τα πήγαν καλά στην κατηγορία Ε2 δεν κατάφεραν να πλασαριστούν στην πρώτη τριάδα αφού κατέλαβαν την έβδομη και όγδοη θέση αντίστοιχα. Αυτό πού θέλουμε να τονίσουμε είναι η τέταρτη θέση πού πήρε ο Μιχάλης Ντουζένης στην τελική κατάταξη του αγώνα αφήνοντας μία θέση πιο κάτω ένα από τα ιερά τέρατα και πολυνίκη αγώνων τον Βασίλη Σιαφαρίκα.  Επίσης στην γενική κατάταξη ο Ανδρέας Θεοδώρου πήρε την 20η θέση και ο Ελισαίος Παπαδημητρίου την 22η

Εδώ να κάνουμε μία μικρή αναφορά στους χορηγούς των τριών αναβατών πού τους στηρίζουν. Ο Μιχάλης Ντουζένης έχει χορηγούς : το INA TV RACING MOTO SOFIKITIS YIOI ΜΑΧΑΙΡΑ . Ο Ανδρέας Θεοδώρου την ΜΟΤΟ SAKIS KRANIDI και ο Ελισαίος Παπαδημητρίου επίσης την MOTO SOFIKITIS και WWW.SPITIKO CATERING