Κυριακή 14 Απριλίου 2013

Ο Α.Ο.ΑΓΡΙΝΙΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ ΤΟΝ Α.Ο.Κ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚΟ- ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ ΕΙΝΑΙ 58-59

Ταφόπλακα στις λιγοστές ελπίδες πού είχε ο Α.Ο.Κρανιδίου για ................
παραμονή στον πρώτο όμιλο του νότου της Γ Εθνικής εξανεμίστηκαν μετά την ήττα πού υπέστη από τον Α.Ο.Αγρινίου στο κλειστό της Ερμιόνης  με 58-59. Η ομάδα του Κρανιδίου βρέθηκε πίσω στο πρώτο δεκάλεπτο με 12-11 και τελείωσε το ημίχρονο με 29-35 . Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου ο Α.Ο.Κ προσπάθησε να μειώσει την διαφορά των έξι πόντων και κατάφερε να τελειώσει το τρίτο δεκάλεπτο με ένα πόντο μπροστά. Το τελικό σκορ όμως ήταν υπέρ των φιλοξενούμενων με 58-59
Διαιτητές: Παπανικολάου - Λαζαρίδης.
Τα δεκάλεπτα: 12-13, 29-35, 47-46, 58-59.
ΚΡΑΝΙΔΙ (Καλαϊτζάκης): Χαρίτος, Γιαννακόπουλος 1, Προσίλης 4, Θωμάς 7 (1), Ευστρατίου Π. 20, Κοντογιάννης 16, Ευστρατίου Πετ. 6 (2), Πουλής 4.
ΑΓΡΙΝΙΟ (Διαμαντάκος): Σταυρόπουλος 11, Μπαρούχας 6, Παπαγεωργίου 6 (1), Μανδαλάκης 10, Γεωργούλας 8 (2), Καλαπανίδας 3, Λαμπρόπουλος 8 (1), Μπάλλας 7.