Δευτέρα 17 Δεκεμβρίου 2012

ΤΕΣΣΕΡΑ ΓΚΟΛ ΣΕ ΔΥΟ ΑΓΩΝΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΑΝΝΗ ΤΖΩΡΤΖΗ ΜΕ ΤΗΝ ΦΑΝΕΛΛΑ ΤΟΥ ΗΛΙΣΙΑΚΟΥ

Με τον Γιάννη Τζώρτζη στην μηχανή του ο Ηλισιακός αρχίζει να ανεβαίνει σκαλί - σκαλί τον βαθμολογικό πίνακα του 8ου ομίλου. Ο πρώην επιθετικός της
Ενωσης Ερμιονίδας και νύν του Ηλισιακού σκόραρε για δεύτερη συνεχή αγωνιστική από δύο γκολ φτάνοντας αισίως τα τέσσερα. Είχε προηγηθεί ο εκτός έδρας αγώνας του Ηλισιακού μέσα στο Ρούφ όπου ο Τζώρτζης μπήκε αλλαγή στο 60 λεπτό και μέσα σε 8 λεπτά ( 65-73) έδωσε την πολύτιμη νίκη στους κιτρινόμαυρους. Στο αγώνα της Κυριακής 16/12 κόντρα στον Αιολικό έπαιξε σχεδόν σε όλο τον αγώνα . Στο 29 λεπτό με ένα εκπληκτικό σούτ στο γάμα του Τρακάκη άνοιξε το σκορ για να διπλασιάσει τα γκολ της ομάδας του στο 40 λεπτό με ένα δυνατό σούτ πάνω στην κίνηση.Το τελικό 3-0 έκανε ο Αγγελίνας στο 92.