Αριστείων Λυγουριού-Ποσειδώνας Διδύμων 0-2

Φωτό Αρχείου

Την νίκη με 2-0 κατέκτησε ο Ποσειδώνας Διδύμων το Σάββατο το απόγευμα
στο γήπεδο του Λυγουριού απέναντι στον τοπικό Αριστείωνα.
Χαρακτηριστικό του αγώνα ήταν ο κακός αγωνιστικός χώρος από τα νερά πού είχαν μαζευτεί από την συνεχή βροχή που επικρατούσε στην περιοχή.
Και τα δύο γκολ του αγώνα μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο. Συγκεκριμένα στο 66΄λεπτό ο Κοτσοβός με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Το τελικό 2-0 έκανε ο Βαγγέλης Προσύλης με πλασέ ύστερα από ωραίο συνδυασμό με τον Μπροδήμα. Οι φιλοξενούμενοι είχαν και κάποιες καλές φάσεις να προηγηθούν όταν στο 55΄λεπτό ο Πνευματικός είπε ΟΧΙ σε πλασέ του Σ.Κονδύλη και στο 60΄λεπτό κεφαλιά του Κοτσοβού έφυγε ελάχιστα άουτ.
Αριστείων Λυγουριού : Πνευματικός, Διδασκάλου, .( 73΄Μ.Γαλάνης)  Δριμούρας,Δ. Γαλάνης, Λαμπρούσης, Καραμάνος, Μεντής, Kiriakidi, Μπάζος, Παστελόπουλος,( 64΄Οψιμούλης),  Μπατσι ( 52΄Παπανδριανός).
Ποσειδώνας Διδύμων ( Ν.Μητροσύλης) :Χρήστου, Μπροδήμας, ( 86΄Hida), Μπάρδης, Κοτσοβός, Οικονομόπουλος, Α.Κονδύλης, Μέλση, ( 77΄Μούγιος), Δ.Προσύλης, Α.Αποστόλου,  Σ.Κονδύλης ( 78΄Ε.Προσύλης).