Κυριακή 11 Σεπτεμβρίου 2016

Το ΠΕΙΡΑΤΙΚΟ είναι εδώ. Σφύριξε δύο φορές στον Ισθμό.

Το ΠΕΙΡΑΤΙΚΟ είναι εδώ.

Το Πειρατικό είναι εδώ. Πέρασε από
 το ισθμό της Κορίνθου και σφύριξε δύο φορές. . Και σε αυτό φρόντισαν τα παιδιά του πρωτεργάτη αυτής της μεγάλης νίκης του Θανάση Στάικου.

Και τα δύο γκολ του αγώνα μπήκαν στις καθυστερήσεις του αγώνα. Στο 93΄λεπτό  ο Κιοσσές έκλεψε την μπάλα στο κέντρο του γηπέδου , πάσαρε στον Τριμπόνια και αυτός με την σειρά του έδωσε στον Σελμανάι πού βγήκε τετ α τετ με τον Διαμαντή πλάσαρε στην αριστερή γωνία ανοίγοντας το σκορ.  Στο 95΄λεπτό ο σκόρερ του πρώτου γκολ έβγαλε τον Σκεντεράι μόνο του με τον Διαμαντή , πλάσαρε για να γίνει το τελικό 0-2.

Από την Ερμιονίδα δεν υστέρησε κανείς . Και οι 14 ποδοσφαιριστές έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό.

Α.Ο. ΛΟΥΤΡΑΚΙ (Ν. Μεσολόγγης): Διαμαντής, Νικολάου, Παπαναστασίου (26 λ.τρ. Λάιος), Σιώκος, Μαυρέλης, Παναγόπουλος (70' Τιάγκο), Αποστολάκης, Μάγγος, Κωβαίος, Μπρεστοβίτσκι (46' Παπουτσής), Βαλκάνος

ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ (Θ. Στάικος): Πονηρός, Παναγιώτου, Σαμαράς, Τζιέρης, Νώτης, Κιοσές (94΄Παλαιοπάνος), Σκεντεράι, Παπαϊωάννου, Σχοινάς (74' Παιδάκης), Αποστολίδης (64' Σελμανάι), Τριμπόνια