Δευτέρα 4 Μαΐου 2015

Προσύμνη-Ο.Φ.Ηλιοκάστρου 0-3

Ένα βήμα πιο κοντά στην κατάκτηση του πρωταθλήματος της Α2 Αργολίδας έκανε ο Ο.Φ. Ηλιοκάστρου
αφού κέρδισε την Προσύμνη στην έδρα της με 0-3 μία στροφή πριν το φινάλε του πρωταθλήματος.
Ο τελευταίος αγώνας  της χρονιάς είναι το Σάββατο 9 Μαίου στις 5 και μισή το απόγευμα με αντίπαλο τον Κεραυνό Ιρίων στο γήπεδο της Ερμιόνης.
Τα γκολ
Στο 25’ λεπτό ο Ζαραφωνίτης σούταρε έξω από την περιοχή και ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων απέκρουσε ασθενώς και ο Biro πού καιροφυλακτούσε με πλασέ άνοιξε το σκορ. Δέκα λεπτά αργότερα (35’) μετά από έξοχο συνδυασμό Biro Κατσάβελα και Ζαραφωνίτη ο τελευταίος με πλασέ έκανε το 0-2. Στο 60’ λεπτό δυνατό σουτ του Κατσάβελα έξω από την περιοχή η μπάλα τράνταξε το δοκάρι του τερματοφύλακα των γηπεδούχων. Στο 69’ λεπτό ο Κατσάβελας αυτή την φορά βρήκε με νέο σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σταμάτη κάνοντας το τελικό 0-3,

ΠΡΟΣΥΜΝΗ: Α.Σταμάτης, Κ.Σταμάτης (67’ Π..Σκούρας), Δήμας, Γύφτος, Πετσέλης, Ξυνός, Π..Σκούρας (80’ Γ.Σταμάτης), Μ.Σκούρας, Στραβοσνίχης, Δεδούσης (46’ Μερμίγκης), Κακούρος,

ΟΦΗ: Σαλογιάννης, Δαγρές, Τζανής, Φράγκος, Δαγρές, Κατσάβελας, Κοξίδης, Biro, Μπουγιούρας, Ζαραφωνίτης (86’ Οικονομόπουλος), Κοροντίνης (70’ Σαράντος).