Παρασκευή 29 Αυγούστου 2014

ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΑΚΑΔΗΜΙΩΝ " GEORGIOS ST.LIVANOS SOCCER CUP " : ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 2-2

Στον δεύτερο αγώνα του τουρνουά ο Ολυμπιακός και ο Παναιτωλικός αναδείχτηκαν
ισόπαλοι με σκορ 2-2 με τους Αγρνιώτες να ισοφαρίζουν στο 2 λεπτό των καθυστερήσεων.
Το σκορ άνοιξε ο Δήμος στο 7 λεπτό με σουτ για να ισοφαρίσει στο 20 λεπτό ο Αλ Ομπισάντ  μέσα από την περιοχή . Λίγα λεπτά πρίν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου ο Σουράνης με πλσέ έκανε το 2-1. Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του δευτέρου ημιχρόνου ο Λαινάς διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Ολυμπιακός Πειραιών : Νικοπολίδης, Χατζηλάπας, Ιτσκαρης, Παπαδόπουλος, Ράμα, Δήμος, Κατσούκης, Μαργαρίτης, Βοίλης, Τσιριγώτης, Σουράνης,
Ακόμα έπαιξαν Παπαγκελής, Χαλδούπης, Μαμφρεδάς, Νεοφιτίδης, Κόντος, Τσεκρώνης, Οικονομίκος.
Παναιτωλικός : Καλατζής, Διάβας, Θώδης, Φούφλι, Ντόβας, Τσιάντης, Καββαδίας, Πελλέκης, Μπεκιάρης, Αλ Ομπισάντ, Βασιδάκας :
Ακόμα έπαιξαν : Λαινάς, Σιδέρης, Δημητρέλης, Ζάφτης , Ταράσης, Σταμάτης, Μπινιάρος και Σαρκαβέλλης.