Κυριακή 26 Ιανουαρίου 2020

Ερμιονίδα-Διαγόρας Βραχνέικων 1-1

Ισόπαλος με 1-1 έληξε ο αγώνας της Ερμιονίδας με τον Διαγόρα Βραχνέικων για την 17η
αγωνιστική στον 7ο όμιλο.

Πολλά παράπονα από τον διαιτητή Ρούτση ο οποίος στο 74΄λεπτό αρνήθηκε πέναλτι για τους γηπεδούχους σε χέρι αμυντικού ενώ στο 92΄λεπτό πάλι σε χέρι φιλοξενούμενου έξω από την περιοχή έδειξε να συνεχιστεί ο αγώνας .
Στο 15΄λεπτό μπαλιά του Fernadez στον Καρούτη ο οποίος πλάσαρε για να μπλοκάρει ο Πέτρου.
Στο 19’ λεπτό κάθετη μπαλιά του Μερκούρη στον Fernadez που σούταρε πάνω από τα δοκάρια του Πέτρου.
Στο 23΄λεπτό απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νιφορόπουλου από καλή θέση η μπάλα απελπιστικά άουτ
Στο 31΄λεπτό πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Ερμιονίδα να ανοίξει το σκορ όταν ο Κωτσιαρίδης σέντραρε από δεξιά , κεφαλιά του Fernadez έδιωξε εκπληκτικά στο «γαμα» ο Πέτρου σε κόρνερ.
Στο 32΄λεπτό σέντρα του Fernadez από αριστερά ο Βιρβίλης έπιασε κεφαλιά και ο Πέτρου μπλόκαρε.
Στο 34΄λεπτό διαγώνιο σουτ του Νηφορόπουλου η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κύρου.
Στο 44΄λεπτό Κάθετη του Escuredo στον  Μερκούρη και αυτός  με πλασέ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για να γίνει το 1-0.
Στο 45΄λεπτό ο Γεωργακόπουλος εκτέλεσε φάουλ από δεξιά , Ο Ούτσικας έπιασε κεφαλιά με τον Κύρου να αποκρούσει δύσκολα στην δεξιά του γωνία και στην επαναφορά πάλι ο Ούτσικας με νέο σουτ έστειλε την μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι άουτ.
Στο πρώτο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά το γκολ όταν ο Νιφορόπουλος μπήκε από δεξιά , την κατάλληλη στιγμή έκοψε στον Γεωργακόπουλο  ο οποίος μόνος με την εστία πλάσαρε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι χάνοντας σίγουρο γκολ.
Στο 51’ λεπτό οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 1-1 όταν ο Καλιτσουνάκης σέντραρε από αριστερά στην καρδιά της άμυνας της Ερμιονίδας και εκεί ο Ούτσικας με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία του Κύρου .
Στο 56΄λεπτό απευθείας εκτέλεση φάουλ του Escuredo έδιωξε δύσκολα με τις γροθιές ο Πέτρου .
Στο 61΄λεπτό σέντρα του Γκολφινόπουλου από αριστερά , γυριστό σουτ του Ούτσικα η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κύρου άουτ.
Στο 68΄λεπτό δυνατό σουτ του Κωτσιαρίδη ,μπλόκαρε στην δεξιά του γωνία ο Πέτρου.
Στο 71΄λεπτο απευθείας εκτέλεση φάουλ του       Escuredo η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι άουτ.
Στο 73΄λεπτό σέντρα του Escuredo από αριστερό καρφωτή κεφαλιά του Fernadez από το σημείο του πέναλτι η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι άουτ.
Στο 74΄λεπτό σέντρα του Escuredo από αριστερά η μπάλα χτύπησε στο χέρι δύο αμυντικών του Διαγόρα με τον διαιτητή Ρούτση να κλείνει τα μάτια .
Στο 90΄λεπτό σουτ του Μερκούρη από το σημείο του πέναλτι η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι άουτ.
Στο 92΄λεπτό η μπάλα χτυπάει σε χέρι αμυντικού έξω από την περιοχή με τον διαιτητή Ρούτση πάλι να κλείνει τα μάτια .
Στο 93’ λεπτό απευθείας εκτέλεση φάουλ του Escuredo η μπάλα χτύπησε στην ρίζα της αριστερής δοκού .
Ερμιονίδα ( Δημ.Νόλης) : Κύρου, Παναγόπουλος, Παπαεμμανουηλίδης, Βιρβίλης, Μπαβέλης, Καρούτης, Μερκούρη, Barbero, Κωτσιαρίδης, Escuredo, Fernadez.
Διαγόρας Βραχνέικων : Πέτρου, Πανάρετος(29΄λ.τρ. Γκολφινόπουλος 90΄Μπάδας), Νικολόπουλος, Τριανταφυλλόπουλος, Τσεκούρας, Τρίγκας, Σταυρόπουλος, Καλιτσουνάκης, Νιφορόπουλος (64΄Σχοινάς), Γεωργακόπουλος, Ούτσικας (85΄Καλούδης).