Δευτέρα 26 Νοεμβρίου 2012

ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ-ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ 1-1 (ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ)

Τεράστιο ντέρμπι έγινε ανάμεσα στον Μανδραϊκό και την Ενωση Ερμιονίδας, με την ομάδα της Δυτικής Αττικής να μην καταφέρνει για δεύτερη φορά να κρατήσει το

Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2012

ΠΡΩΤΗ ΗΤΤΑ Ο ΑΟΚ ΕΝΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ ΜΕ 59-67.-ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ 6ης ΑΓΩΝΙΤΙΚΗΣ-ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ-ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Πρώτη ήττα για τον Α.Ο.Κρανιδίου εντός από την Νίκη Αμαρουσίου με 59-67. Οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά στο σκορ και στα τέεσερα δεκάλεπτα

ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ-ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ

ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ-ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 0-1

Σαφώς ανώτερος σε όλη την διάρκεια του αγώνα ο Πανελευσινιακός πήρε δίκαια το τρίποντο κόντρα στον Πορτοχελιακό.

Αναλυτικά

Τετάρτη 6 Ιουνίου 2012

ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ-ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ 3-2

Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Πορτοχελιακός δέχτηκε γκολ και έχασε με 3-2 από τον Εθνικό Μελιγαλά. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τον Πορτοχελιακό ο

Τρίτη 5 Ιουνίου 2012

Ο ΝΕΟΦΥΤΙΑΔΗΣ ΣΦΥΡΑΕΙ ΣΤΟ ΔΩΡΙΟ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΕΘΝΙΚΟΥ ΜΕΛΙΓΑΛΑ-ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ

Ο Γιάννης Νεοφυτιάδης από τον αγώνα Ενωσης Ερμ.-Θήβα

Ο Γιάννης Νεοφυτιάδης από την Κόρινθο θα είναι ο άρχοντας του αγώνα Εθνικός Μελιγαλά-Πορτοχελιακός που θα γίνει την Τετάρτη 6 Ιουνίου στο

ΓΙΑ ΤΟ ΑΗΤΤΗΤΟ ΣΤΟ ΔΩΡΙΟ ΠΑΕΙ Ο ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ

Για το αήττητο που θα του δώσει την πρώτη θέση στον 13ο όμιλο ταξιδεύει την Τετάρτη το πρωί ο Πορτοχελιακός στην φιλόξενη έδρα του Εθνικού Μελιγαλά.

Δευτέρα 4 Ιουνίου 2012

Η ΕΠΣΑ ΣΥΓΧΑΙΡΕΙ ΤΟΝ ΔΙΟΜΗΔΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ ΤΟΥ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ

H διοίκηση της Ε.Π.Σ Αργολίδας απέστειλε στον κυπελλούχο Ευρώπης Διομήδη Άργους  το  ακόλουθο συγχαρητήριο μήνυμα:

ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ΕΚΠΛΗΞΗ Η ΚΟΡΩΝΙΔΑ ΚΟΙΛΑΔΑΣ

Μία σούπερ μεταγραφή θα ανακοινώσει εντός λίγων ημερών κ Κορωνίδα Κοιλάδας. Πρόκειται για ποδοσφαιριστή πού αγωνιζόταν σε ομάδα της Δ Εθνικής.

Ο ΟΜΙΛΟΣ ΤΗΣ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ ΣΤΗΝ Δ ΕΘΝΙΚΗ

Εδώ και μία εβδομάδα περίπου έχει τελειώσει το πρωτάθλημα της Δ Εθνικής και όλοι περιμένουν να τελειώσουν και οι αγώνες μπαράζ μεταξύ των πρωταθλητών των Ενώσεων για να υπολογίσουν πως θα διαμορφωθούν οι όμιλοι στο νέο πρωτάθλημα της Δ Εθνικής. Βέβαια σύμφωνα με τις δηλώσεις πού είχε κάνει πριν λίγες ημέρες στο ραδιόφωνο της ΕΡΑ ΣΠΟΡ ο πρόεδρος της επιτροπής της Δ Εθνικής

Κυριακή 3 Ιουνίου 2012

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ 2-2

Ισόπαλο 2-2 έληξε το άλλο παιγνίδι ου ομίλου μεταξύ του Παναρκαδικού και του Εθνικού Μελιγαλά που έγινε στην Τρίπολη. Ο Εθνικός Μελιγαλά προηγήθηκε στο

ΜΟΛΑΙΚΟΣ-ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ 0-2

Ευχάριστα είναι τα νέα πού μας έρχονται από τους Μολάους αφού ο Πορτοχελιακός πέρασε νικηφόρα με σκορ 0-2.Στο 38 λεπτό ο πρώτος σκόρερ του

ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΠΛΟ ΣΤΟΥΣ ΜΟΛΑΟΥΣ Ο ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ

Με σκοπό να κατακτήσει την νίκη πού θα του δώσει και μαθηματικά την άνοδο στην Δ Εθνική ταξιδεύει την Κυριακή στους Μολάους ο Πορτοχελιακός.Αλλά εκτός από την νίκη ο Πορτοχελιακός θέλει να διατηρήσει το αήττητο πού έχει μέχρι στιγμής στους

Σάββατο 2 Ιουνίου 2012

ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ

ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ-ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 2-0 ( ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ ) ΚΑΙ ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ - ΜΟΛΑΙΚΟΣ 4-1

Εκεί εκεί στην Δ Εθνική .Αυτό το σύνθημα έγινε σήμερα πραγματικότητα  και ο Πορτοχελιακός για πρώτη φορά στην 38χρονη πορεία του στο τοπικό πρωτάθλημα  θα αγωνιστεί σε πρωτάθλημα εθνικής κατηγορίας. Ο σημερινός αγώνας σημαδεύτηκε από την δυνατή βροχόπτωση του πρώτου ημιχρόνου. Είναι κρίμα αφού στο γήπεδο είχαν έρθει περίπου