Κυριακή 8 Μαρτίου 2020

Γ΄Εθνική (1ος Ομιλος) : Ηλυσιακός-Α.Ο.Ερμιονίδας 65-50

Ο Ηλυσιακός δυσκολεύτηκε αρκετά, αλλά κατάφερε εν τέλει να πάρει τη νίκη κόντρα στην
Ερμιονίδα με 65-50. Ωστόσο, η διαφορά αυτή των 15 πόντων χτίστηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα. Η ομάδα της Ερμιονίδας παρουσιάστηκε πολύ ανταγωνιστική κόντρα στην ομάδα του Παναγιώτη Καυκή και στο πρώτο ημίχρονο μάλιστα έπαιζα καλύτερα από τους γηπεδούχους. Ωστόσο, οι δυνάμεις της την "πρόδωσαν". Η παρέα του Αντώνη Φώτση, ο οποίος μάλιστα σημείωσε και 16 πόντους, με σκληρή άμυνα στο δεύτερο ημίχρονο του παιχνιδιού δέχτηκε μόλις 18 πόντους σε όλο το δεύτερο μέρος. Για τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε για άλλη μια φορά ο άσσος της Νίκος Αγγελής που σημείωσε 14 πόντους και βοήθησε πολύ την ομάδα του, που μετά από αυτήν την ήττα έφτασε συνολικά τις 15 ήττες στο πρωτάθλημα.

Τα δεκάλεπτα: 10-20, 28-32, 42-40, 65-50

Διαιτητές: Διαιτητές: Ασημακάκη-Κωστής

Ηλυσιακός ΑΟ (Δημητρόπουλος, Καυκής): Γραμματίκας 5(1), Κελαϊδής 7(2), Φώτσης 16(2), Μπινιάκου 5(1), Κωτσόπουλος 3(1), Μπακίρης 3(1), Πλευράκης 5(1), Οουντίντζο-Βλαδίτσης 6, Πατσαντζόπουλος, Ταταράκης 2, Μπάζιος 3(1), Ετζιάκα 10

ΑΟ Ερμιόνης (Καλαϊτζάκης, Σκόρδης): Ευστρατίου 4, Αγγελής 14(2), Θωμάς 6, Χάσα 9, Γκολέμης 3(1), Πουλής Α., Σαρίκας 14, Πουλής Α., Κατσάβελας, Ζώτος, Πουλής Γ.