Κυριακή 9 Φεβρουαρίου 2020

Περίπατος της Κορωνίδας Κοιλάδας κέρδισε με 6-0 τον Αριστείων Λυγουριού .

Άνετα επικράτησε στον σημερινό αγώνα απέναντι στον Αριστείων Λυγουριού με 6-0 η
Κορωνίδα Κοιλάδας για την 18η αγωνιστική .

Στο 5΄λεπτό σέντρα σουτ του Παπασταύρου από δεξιά η μπάλα κόντραρε σε πόδι αμυντικού και έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι .
Στο 12΄λεπτό σέντρα ΤΟΥ Στ.Μπάζου από δεξιά μπλόκαρε ο Plaka.
Στο 26΄λεπτό η Κορωνίδα άνοιξε το σκορ όταν ο Τριμπόνιας έβγαλε παράλληλη σέντρα από αριστερά και ο Στ.Μπάζος από το σημείο του πέναλτι με πλασέ άνοιξε το σκορ.
Στο 29΄λεπτό δυνατό σουτ του Καμπιώτη μπλόκαρε ο Plaka.
Στο 35΄λεπτό ο Τριμπόνιας με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στο αριστερό «γάμα» του Plaka για να γίνει το 2-0.(video)
Στο 37΄λεπτό τραγικό λάθος της άμυνας του Αριστείωνα ο Καμπιώτης με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 3-0.
Στο 38΄λεπτό δυνατό σουτ του Παπαιωάννου από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής έστειλε την μπάλα ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Αριστείωνα
Στο 40΄λεπτό σέντρα του Τζιέρη από αριστερά , η μπάλα πήρε ύψος και κατέληξε στο δοκάρι του Plaka .
Στο 55΄λεπτό ο Καμπιώτη μπήκε από αριστερά και με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για να γίνει το 4-0.
Στο 62΄λεπτό κάθετη μπαλιά του Μέγα στον Τριμπόνια αυτός πλάσαρε για να διώξει δύσκολα ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων .
Στο 65΄λεπτό σέντρα ακριβείας του Λάμπρου από δεξιά στον Σαμαρά , αυτός με κεφαλιά έκανε το 5-0.
Στο 78΄λεπτό δυνατό σουτ του Παύλου μέσα από την περιοχή έδιωξε δύσκολα ο Plaka.
Στο 85΄λεπτό ο Σαμαράς εκτέλεσε φάουλ με πάσα  προς τον Παπασταύρου και αυτός με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία του Plaka για να γίνει το τελικό 6-0.
Κορωνίδα Κοιλάδας (Θ.Τσιρόπουλος) : Αλευράς, Παπασταύρου, Στ.Μπάζος, Τζιέρης, Σελλής, Μέγας, Τριμπόνιας, Σαμαράς, Ελένης, Παπαιωάννου, Καμπιώτης .
Αριστείων : Plaka, Σερέτης, Βαρβαρέσος, Ντάνας, Ρούμπος, Μεντής, Κουβάτσος, Τρίμπος, Ταμπουράκης, Ι.Οψιμούλης, Ασλανίδης.