Κυριακή 23 Φεβρουαρίου 2020

Λυγκεύς-Ατρόμητος Κρανιδίου 3-2.

Τρεις αγωνιστικές πριν την λήξη του πρωταθλήματος και μαθηματικά η ομάδα ΄του Λυγκεύς
 εξασφάλισε την άνοδό της στην Α1 κατηγορία.

Στο 3΄λεπτό  από εκτέλεση φάουλ του Ψύχου ο Γιαννούλης με κοντινό πλασέ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους .
 Στο 13΄λεπτό μετά από  ολιγωρία στην άμυνα των γηπεδούχων  ο Καράι με σουτ έκανε το 1-1.
Στο 20΄λεπτό  άτυχη στιγμή για τον ποδοσφαιριστή του Λυγκεύς  Θάνο Παπαγεωργίου που χτύπησε στο γόνατο και έγινε αλλαγή, στην θέση του πέρασε ο Σωτ. Παπαγεωργόπουλος.
Στο 29΄λεπτό  ο Ατρόμητος προηγήθηκε με 1-2 με τον Χαλούβα .
Η ομάδα του Ατρόμητου  στο υπόλοιπο του ημιχρόνου ήταν καλύτεροι και θα μπορούσε να ειχε πετύχει και τρίτο γκολ.
 Στο 55΄λεπτό  από φάουλ του Σωτ. Παπαγεωργόπουλου έδιωξε η άμυνα των φιλοξενούμενων όμως ο Αργυράκης με δυνατό σουτ ισοφάρισε σε 2-2.
Στο 63 ατομική ενέργεια από αριστερά του Αργυράκη είδε μόνο του στο ύψος της μικρής περιοχής τον Γιαννούλη έβγαλε σέντρα και αυτός με κεφαλιά έκανε το 3-2 που ήταν και το τελικό σκορ.
Οι παίχτες του Ατρόμητου ανέβηκαν και προσπάθησαν να ισοφαρίσουν χωρίς αποτέλεσμα όμως.
Λυγκεύς : Χρυσός, Αποστόλου, Γιαννούλης(83΄ Δαγρές) , Ψύχος, Μαρούσης Κων/νος, Παπαγεωργίου (20΄ Παπαγεωργόπουλος) Μαρούσης Γεωρ, Αργυράκης, Λαμπάδας, Φουντάς(63΄ Καννελόπουλος) , Παπαγεωργόπουλος Ηλ( 75 Κουγιάς).
Ατρόμητος Κρανιδίου: Κάλα, Αράπι, Γκιονάι, Βλάχος, Π.Σκαλτσάς, Ε.Σκαλτσάς, Κλ.Κάλα, Στεργίου, Χαλούβας, Καράι, Μπίμπας. (66΄Στάφα).

Τα στοιχεία είναι από την σελίδα της ομάδας του Λυγκεύς στο Facebook.