Πέμπτη 23 Ιανουαρίου 2020

Επική ανατροπή και πρόκριση της Κορωνίδας Κοιλάδας με το Ναύπλιο 2017 .

Μία εκπληκτική Κορωνίδα Κοιλάδας ισοπέδωσε την Τετάρτη το απόγευμα στο γήπεδο της το
Ναύπλιο 2017 κερδίζοντάς το με σκορ 2-1 και προκρίθηκε στην ημιτελική φάση του Κυπέλλου  . Η πρόκριση για την Κορωνίδα πάιρνει μεγαλύτερη αξία γιατί επιτεύχθηκε απέναντι σε ένα αντίπαλο που βρίσκεται στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας του 7ου ομίλου της Γ΄Εθνικής και επιπλέον το Ναύπλιο είχε προηγηθεί από το 28΄λεπτό με 1-0 και όμως οι ποδοσφαιριστές της Κοιλάδας είχαν τεράστια αποθέματα  ψυχικής δύναμης και με μπροστάρη τον Ανδρέα Παπαιωάννου ο οποίος πέτυχε δύο εκπληκτικά γκολ πήρε την χρυσή πρόκριση.

Στο 2΄λεπτό πλασέ του Στ.Μπάζου μέσα από την περιοχή η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι άουτ.
Στο 5΄λεπτό δυνατό σουτ του Χρ.Κάπλατζη μπλόκαρε στην δεξιά του γωνία ο Αλευράς.
Στο 20΄λεπτό κάθετη στον Καλλιμάνη , ο Αλευράς πρόλαβε πριν γίνει απειλητικός ο επιθετικός του Ναυπλίου.
Στο 22΄λεπτό νέα κάθετη προς τον Μουσταφά που βγήκε απέναντι από τον Αλευρά ο οποίος έδιωξε .
Στο 24΄λεπτό σε φάση διαρκείας στην περιοχή του Ναυπλίου οι αμυντικοί προσπάθησαν να διώξουν την μπάλα , αυτή κόντραρε στο πόδι του Καμπιώτη και έφυγε ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Βλάχου.
Στο 28΄λεπτό κάθετη μπαλιά του Τριανταφύλλου στον Καλογέρη , αυτός πέρασε την μπάλα πάνω από τον Αλευρά ανοίγοντας το σκορ για τους φιλοξενούμενους.
Στο 29΄λεπτό δυνατό σουτ του Μέγα από το ύψος της  μεγάλης περιοχής μπλόκαρε ο Βλάχος.
Στο 31΄λεπτό φάουλ του Τριανταφύλλου από αριστερά ο Καλλιμάνης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Αλευρά.
Στο 46΄λεπτό δυνατό σουτ του Τριμπόνια η μπάλα πάνω από τα δοκάρια άουτ.
Στο 49΄λεπτό σέντρα του Στ. Μπάζου από δεξιά κεφαλιά του Καμπιώτη μπλόκαρε ο Βλάχος .
Στο 65΄λεπτό κεφαλιά πάσα του Τριμπόνια στον Παπαιωάννου αυτός με ένα εκπληκτικό σουτ έστειλε τη μπάλα να καρφωθεί στο «γαμα» του Βλάχου και να γίνει το 1-1 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς των γηπεδούχων.
Στο 66΄λεπτό σουτ του Ζαχαράκη η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Αλευρά.
Στο 71΄λεπτό κάθετη μπαλιά του Παπαιωάννου στον Μπιτζή αυτός απέναντι από τον Βλάχο πλάσαρε πάνω από τα δοκάρια .
Στο 82΄λεπτό πλασέ του Μπιτζή η μπάλα ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Βλάχου άουτ.
Στο 88΄λεπτό δυνατό σουτ του Τριμπόνια ο Βλάχος μπλόκαρε στην αριστερή του γωνία .

Κορωνίδα Κοιλάδας (Αθ.Τσιρόπουλος):Αλευράς, Παπασταύρου, Στ.Μπάζος (110′ Κ.Μπάζος),Τζιέρης, Σελλής, Μέγας (36′ λ.τρ. Ελένης), Τριμπόνιας , Σαμαράς, Μπιτζής, Παπαϊωάννου, Καμπιώτης (118′ Καρανάσιος).
Ναύπλιο  2017 (Τ.Κίκιλης): Βλάχος-,Λέρμας, Θ.Παναγόπουλος, Χρ.Καπλατζής, - Κίτος, Καζάκος (46′ Κοτσοβός), Τριανταφύλλου (60′ Καλογεράκης)- Καλλιμάνης (46′ Ζαχαράκης),  Καλογέρης. Μουσταφά (95′ Μπούκουρης),