Κυριακή 15 Δεκεμβρίου 2019

Με τριάρα αποχαιρέτισε το 2019 η Κορωνίδα Κοιλάδας . Κέρδισε στην Προσύμνη τον Χώνικα με 3-0.

Με νίκη αποχαιρέτισε το 2019 η Κορωνίδα Κοιλάδας , κερδίζοντας μέσα στην Προσύμνη τον
Α.Ο.Χωνικα με σκορ 3-0 χάρη σε δύο γκολ του Καμπιώτη και ένα του Μπιτζή .

Στο 1΄λεπτό η Κορωνίδα πέτυχε γκολ με τον Μπιτζή όμως ακυρώθηκε ως οφσάιντ .
Στο 10΄λεπτό σουτ του Μπιτζή έδιωξε δύσκολα ο Χαρατσάρης με τα πόδια.
Στο 15΄λεπτό τετ α τετ ο Μπάζος με τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων έδιωξε δύσκολα.
Στο 16΄λεπτό μακρινό σουτ του Νικολάου δεν ανησύχησε ο Αλευράς που μπλόκαρε
Στο 26΄λεπτό κάθετη μπαλιά του Παπαϊωάννου στον Μπιτζή αυτός πλάσαρε για να ανοίξει το σκορ για την Κορωνίδα.
Στο 35΄λεπτό οι γηπεδούχοι πέτυχαν γκολ με τον Μαυρόγιαννη το οποίο ακυρώθηκε ως οφσάιντ.
Στο 66΄λεπτό ο Καμπιώτης κέρδισε πέναλτι και το εκτέλεσε ό ίδιος για να γίνει το 0-2 .
Στο 75΄λεπτό πάλι ο Καμπιώτης με σουτ έκανε το τελικό 0-3.
Στο 81΄λεπτό σουτ του Παπαιωάννου η μπάλα αποκρούστηκε από το δοκάρι και στην επιστροφή ο Μπιτζής σούταρε για να διώξει σωτήρια ο Χαρατσάρης .

A.O.Χώνικα  (Β.Παπαδόπουλος): Χαρατσάρης, D.Meta, Γκανάς, Μπάκας (70′ λ.τρ. Α.Meta), Κωνσταντόπουλος, Μ.Ανδριανόπουλος, Νικολάου, Τζέλιας, Μαυρόγιαννης, Συμεωνίδης, Π.Ανδριανόπουλος.

Κορωνίδα Κοιλάδας  (Αθ.Τσιρόπουλος): Αλευράς, Λάμπρου (57’ Παπασταύρου), Στ.Μπάζος (75′ Κ.Μπάζος), Τζιέρης (70′ Daniel) Σελλής,  Μέγας (60′ Ελένης), Γιαννακόπουλος ,  Σαμαράς, Μπιτζής, Παπαϊωάννου ,  Καμπιώτης,