Τετάρτη 11 Δεκεμβρίου 2019

Ποσειδώνας Διδύμων-Πανασιναικός 2-1.

Την νίκη με 2-1 πήρε ο Ποσειδώνας Διδύμων στο γήπεδο του  απέναντι στον Πανασιναικό
για την 11 αγωνιστική της Α1 Αργολίδας.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν νωρίς στο σκορ όταν στο 10΄λεπτό ο Σχοινάς με κάθετη μπαλιά στην πλάτη της άμυνας έδωσε στον Κέλλη και αυτός με πλασέ άνοιξε το σκορ. Στο 28΄λεπτό οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματα όταν ο Σχοινάς ύστερα από μπαλιά του Τσίτσι μπήκε στην περιοχή και με πλασέ έκανε το 2-0. Στο 53΄λεπτό οι γηπεδούχοι μείωσαν το σκορ ύστερα από σέντρα του Ταμπάκη από αριστερά και ο Μπέλμπα με πλασέ έκανε το τελικό 2-1.
Ποσειδώνας Διδύμων (Βασιλ.Οψιμούλης) : Αποστόλου, Μπροδήμας, Μπάρδης,( 70΄Μπινιάρης), Μούγιος,( 41΄Κοροντίνης),  Τσίτσι,( 69΄Σ.Κονδύλης),  Ι.Οψιμούλης, Κέλλης, Λαζάρου, Σχοινάς, Α.Οψιμούλης, Α.Κονδύλης,( 62΄Δ.Δήμιζας).
Πανασιναικός ( Γ.Ευθυμίου) : Τσακάλης, Κ.Τσίρος, Πεβερέτος,( 65΄Αργυρόπουλος),  Ρεβίθης, Ταμπάκης, Μπέλμπα, Toppali, Καββεζός, Γεωργιδάκης, ( 61΄Κουτάλης),Ν.Τσίρος, Καζολιάς ( 35΄Δαγρές).