19:00
Ναυπλίου
Αρχιμήδης Ασίνης-Άρατος Κιάτου
78-69

Δυσκολεύτηκε αλλά κέρδισε η ομάδα του Α.Ο.Ξυλοκάστρου απέναντι στον Ατρέα με σκορ 66-63. Η ομάδα του Ξυλοκάστρου πήρε το πρώτο δεκάλεπτο με 20-8 με αποτέλεσμα οι παίκτες να πιστέψουν  ότι θα είχαν εύκολο απόγευμα . Υποτίμησαν την ομάδα του Ατρέα με αποτέλεσμα να ιδρώσουν στο τέλος να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα.
Μεγάλη νίκη για την Κορωνίδα Λυγουριού (φωτο) μέσα στο Λουτράκι επί του Ποσειδώνα με 66-73. Η ομάδα του Λυγουριού ήταν σε όλο τον αγώνα μπροστά στο σκορ , έπαιξε πολύ καλή άμυνα πάνω στον ψηλό των γηπεδούχων τον Σακελλάρη   και με με κορυφαίους τους Κυριάκη, Τσοτσόκο , Μπινιάρη και Μπουγιώτη πήρε το ροζ φύλλο αγώνα.  Την νίκη αμέσως μετά το φινάλε την αφιέρωσαν στον αδικοχαμένο Βασίλη Στεφανόπουλο οποίος έφυγε από την ζωή πριν από μία εβδομάδα περίπου.
Άνετη νίκη πέτυχε ο Λέοντας στο γήπεδο του Λεχαίου απέναντι στην Μεθάνων με σκορ 101-67. Το τελικό σκορ τα λέει ολα
Δυσκολεύτηκε ο Αρχιμήδης Ασίνης απέναντι στον Άρατο Κιάτου με 78-69. Οι γηπεδούχοι βρίσκονταν σε όλο τον αγώνα μπροστά στο σκορ με τους φιλοξενούμενους όμως να βρίσκονται συνέχεια κοντά στο σκορ. Το τελικό αποτέλεσμα κρίθηκε στο τελευταίο πεντάλεπτο του αγώνα χάρη στην εμπειρία των γηπεδούχων. Μεγάλη απώλεια για τον Αρχιμήδη ο τραυματισμός του Μπουρτσουκλή από το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.
Ζητείτε αντίπαλος για τον Τήρωνα .Η ομάδα των Αγίων Θεοδώρων δεν είναι διατεθειμένη να χαριστεί σε κανένα αντίπαλο και η άνοδος στην Γ΄Εθνική είναι θέμα χρόνου . Στον σημερινό αγώνα απέναντι στον Αργοναύτη έπαιξε πολύ καλό μπάσκετ και κέρδισε άνετα με 72-54.
Στο Άστρος ο Διαγόρας Βέλου πήρε κεφάλι στο σκορ από την αρχή του αγώνα ( α δεκ 12-23 β δεκ 12-15) . Η νεανική ομάδα του Πήγασου , πάλεψε τον αγώνα και στο φινάλε πλησίασε στους τρείς πόντους , χωρίς όμως να καταφέρει κάτι καλύτερο.