Τρίτη 29 Οκτωβρίου 2019

Α.Ο.Ερμιονίδας-ΚΑΟ.Κορίνθου 72-80

Την ήττα με 72-8- γνώρισε στο κλειστό της Ερμιόνης ο Α.Ο.Ερμιονίδας από τον
Κ.Α.Ο.Κορίνθου. Μεγάλοι πρωταγωνιστές για τους φιλοξενούμενους ήταν ο Αναγνωστάκης με τον Κωνσταντίνου οι οποίοι πέτυχαν τους 50 από τους 80 πόντους της νίκης με 12 τρίποντα και οι δύο .
Η ομάδα της Ερμιονίδας προσπάθησε για την νίκη , κατάφερε στο τρίτο δεκάλεπτο να ροκανίσει μία διαφορά περίπου 12 πόντων και να ισοφαρίσει το σκορ 1:30 πριν την λήξη του . Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του ΚΑΟΚ πήρε μία διαφορά δέκα πόντων την οποία και κράτησε μέχρι το τέλος.

Διαιτητές:Αναστασίου-Σκουλαρίκης

Τα δεκάλεπτα: 16-24, 36-42, 55-58, 72-80

ΑΟ Ερμιονίδας (Ζωντός): Αγγελής 6 (1), Θωμάς 6, Χάσα 16, Γκολέμης, Προσίλης 5, Πουλής Α 3(1), Ευστρατίου Π. 2, Σαρικάς 13(1), Κορίζης 16 Κατσάβελας 5 (1).
ΚΑΟ Κορίνθου (Ρουμελιωτης): Μακρής, Δανίκας 1, Αναγνωστάκης 32 (6), Τζάιδας 8 (1), Περρώτης 5, Μήτσου 3 (1), Κωνσταντίνου 18 (6), Αδαμόπουλος 7, Αυγενικός, Μπούτρης 6.