Άνετα κέρδισε η Κορωνίδα Κοιλάδας τον Ηρακλή Καρυάς με σκορ 3-0.

Ο Ανδρέας Παπαϊωάννου με σουτ κάνει το 3-0
Πρεμιέρα με το δεξί για την Κορωνίδα Κοιλάδας αφού με σβηστές της μηχανές κέρδισε την
νεοφώτιστη ομάδα του Ηρακλή Καρυάς με σκορ 3-0.

Πρώτη καλή φάση για τους γηπεδούχους ήταν στο 5΄λεπτό όταν κεφαλιά του Καμπιώτη η μπάλα έφυγε παράλληλα από την εστία του Καρατζούλη .
Στο 25΄λεπτό πλασέ του Κουτσούκου η μπάλα έφυγε άουτ.
Στο 26΄λεπτό σέντρα του Τζιέρη από δεξιά ο Καμπιώτης με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι άνοιξε το σκορ 1-0
Πέντε λεπτά αργότερα έγινε το 2-0 όταν ο Καμπιώτης εκτέλεσε κόρνερ από δεξιά και ο Τζιέρης με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι έκανε το 2-0.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι με το 2-0 υπέρ τους χαλάρωσαν και στο 76΄λεπτό ο Παπαιωάννου με ένα ωραίο σουτ έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία του Καρατζούλη για να γίνει το τελικό 3-0.
Κορωνίδα  Κοιλάδας (Αθ.Τσιρόπουλος): Αλευράς, Παπασταύρου, Abourahmane  Σελλής, Γιαννακόπουλος (62′ Ελένης),Τζιέρης (78′ Μπούκουρης), Παπαϊωάννου, Σαμαράς,  Μπάζος (85′ Φλωρής), Μπιτζής (46′ Καρανάσιος), Καμπιώτης.
Ηρακλής Καρυάς  (Απ.Κατσάς-Στ.Κωτσιόπουλος): Καρατζούλης,  Τσαγκάρης, Σουλελές, Μαυρόγιαννης, Κυριακόπουλος (46′ λ.τρ. Μπαρδώκας),  Γ.Καρατζούλης, Δεδεμπίλης, Σταθόπουλος,  Κουτσούκος (60′ Δαμάλας), Μπουμπάρης, Θεοδοσιάδης.