Δευτέρα 22 Απριλίου 2019

ΑΟ Ερμιονίδας-ΑΚ Χαλκίδας 59-70

Την ήττα με 70-59 γνώρισε η ομάδα της Ερμιονίδας από την Ακαδημία Χαλκίδας . Οι παίκτες
του Γιώργου Διαμαντόπουλου στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκε με 31-30 .Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η ΧΒΑ πήρε κεφάλι στο σκορ με την ομάδα της Ερμιονίδας να βρίσκεται πίσω στους δύο πόντους.
2.42 πριν το τέλος, με το σκορ 58-59, ο προπονητής του XBA πήρε την ομάδα για τα αποδυτήρια διαμαρτυρόμενος για φάουλ και τεχνική ποινή που δέχθηκε η ομάδα του. Τελικά μετά από συζητήσεις ξαναγύρισαν στον αγωνιστικό χώρο. Η ομάδα της Χαλκίδας σε αυτό το διάστημα ήταν πιο εύστοχη αντίθετα με την Ερμιονίδα η οποία προσπαθούσε να βρίσκεται κοντά με προσπάθειες για τρίποντο οι οποίες ήταν άστοχες.
Κορυφαίος του αγώνα για την Ερμιονίδα ο Μπουκουβάλας και από την ΧΒΑ ο Μπρατσιάκος.

Δεκάλεπτα:  18-15, 31-30, 46-51, 59-70
Διαιτητές: Τσιμπούρης, Μαρινάκης
ΑΟ Ερμιονίδας (Διαμαντόπουλος): Δαγρές 16, Μπουκουβάλας 25, Ζώτος, Πούλης, Κυπραίος 7, Κατσαβέλλας 9(2), Ντόκος 2, Μεντόζα.
ΑΚ Χαλκίδας (Πρατσιάκος): Ντουζίδης 11(1), Σπύρου, Μπαζίνας, Ζεμπίλης 1, Νεστοριάδης 9, Βογιατζής 12, Νικολάου, Δημηρόπουλος, Παπανδρέου, Μπρατσιάκος 19(2), Παναγιωτίδης 4, Αγκάλιου 12.