Κυριακή 3 Μαρτίου 2019

Πάρτι τίτλου ο Α.Ο.Ερμιονίδας στο Λουτράκι. Κέρδισε τον Ποσειδώνα με 56-90 ( Φωτό).

Δύο αγωνιστικές πριν το φινάλε του πρωταθλήματος στον Α.Ο.Ερμιονίδας πανηγυρίζουν την
κατάκτηση του τίτλου . Οι δύο αγώνες που έχουν απομείνει είναι με την Ολυμπιάδα Λέχαιου στο κλειστό της Ερμιόνης και με τον Α.Ο.Κρανιδίου την τελευταία αγωνιστική επίσης στο κλειστό της Ερμιόνης.
Στον αγώνα του Λουτρακίου η ομάδα των Διαμαντόπουλου-Σκορδή μπήκε από την αρχή με σκοπό να "καθαρίσει" τον αγώνα από τα πρώτα λεπτά όπως και το έκανε . Στο ημίχρονο του αγώνα η Ερμιονίδα είχε κάνει double score ( 24-48) με τον δαιμόνιο για μία ακόμη αγωνιστική Νίκο Αγγελή να έχει πετύχει 20 πόντους. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Γιώργος Διαμαντόπουλος έδωσε την ευκαιρία να αγωνιστούν και οι υπολοιποι αθλητές της ομάδας.

Δεκάλεπτα : (14-28)(10-20)24-48(18-24)(14-18) 56-90
Διαιτητές: Πετρόπουλος - Τσιραμανέας

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ (Βοϊδήλας): Οικονομόπουλος 3(1),Παπαγεωργίου 5(1),Πατουχέας 4(1),Βαρελάς 4,Τσιλομελέτης 17(2),Σακελλαρίου,Ζαλογιάννης 10(2),Τσιμπίκος 6,Παπανικολάου 5,Ντερτιλής 2,Δαμβουνέλης ,Τσακίρης.
Α.Ο.ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ (Διαμαντόπουλος - Σκορδής) : Ευστρατίου Πετ. ,Αγγελής 20(2),Θωμάς 13(2),Προσίλης 2,Γκολέμης 12(3),Αμπάλοφ,Δεβελέκος 7(1),Δαγρές 5,Ευστρατίου Παν. 13,Κατσάβελας 3(1),Κορίζης 13(2),Πουλής 2.

Επόμενος αγώνας για την ομάδα του Α.Ο.Ερμιονίδας είναι το Σάββατο 16 Μαρτίου στις 5 το απόγευμα με αντίπαλο την Ολυμπιάδα Λέχαιου στο Κλειστό της Ερμιόνης.

Το Sport-Ermionida ανεβάζει ολο τον αγώνα του Α.Ο.Ερμιονίδας με τον Ποσειδώνα Λουτρακίου και θα τον δημοσιεύσει εντός της ημέρας.