Σάββατο 9 Μαρτίου 2019

Ατρόμητος Κρανιδίου-ΑΕΚ Αργους 4-0.

Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψε τον σημερινό αγώνα ο Ατρόμητος Κρανιδίου με
αντίπαλο την ομάδα της ΑΕΚ Άργους. Το τελικό σκορ το οποίο διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο τα λέει όλα, αφού οι γηπεδούχοι κέρδισαν με σκορ 4-0.

Στο 12΄λεπτό απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπίμπα η μπάλα αποκρούστηκε από το οριζόντιο δοκάρι του Πασσιά.
Στο 20΄λεπτό δυνατό σουτ του Π.Σκαλτσά η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι άουτ.
Στο 23΄λεπτό δυνατό σουτ του Καραγκούνη η μπάλα άουτ.
Στο 24΄λεπτό κάθετη μπαλιά του Χαλούβα στον Μπίμπα αυτό "τσίμπησε" την μπάλα από τον Πασσιά και την έστειλε στα δίχτυα για να γίνει το 1-0.
Στο 25΄λεπτό μπαλιά του Καράι στον Δημαράκη ο οποίος σούταρε για να αποκρουστεί η μπάλα από το οριζόντιο δοκάρι και να καταλήξει άουτ.
Στο 27΄λεπτό κεφαλιά του Δημαράκη ύστερα από κόρνερ του Καράι η μπάλα έφυγε ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι άουτ.
Στο 30΄λεπτό γυριστό σουτ του Χαλούβα από το ημικύκλιο της περιοχής έδιωξε δύσκολα ο Πασσιάς σε κόρνερ.
Στο 40΄λεπτό ο Χαλούβας με κεφαλιά ύστερα από κόρνερ του Καράι ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0.
Στο 42΄λεπτό ο Π.Σκαλτσάς με σουτ μέσα από την περιοχή ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.
Στο 44΄λεπτό κάθετη μπαλιά του Δημαράκη στον Μπίμπα αυτός πλάσαρε για να γίνει το 4-0.
Στο 54΄λεπτό πλασέ του Δημαράκη μπλόκαρε ο Πασσιάς.
Στο 55΄λεπτό δυνατό σουτ του Χαλούβα η μπάλα ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι άουτ.
Στο 61΄λεπτό πλασέ του Χότζα η μπάλα ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι άουτ.
Στο 77΄λεπτό μπαλιά του Καράι στον Δημαράκη , αυτός πλάσαρε για να διώξει σωτήσια ο Πασσιάς.

Ατρόμητος Κρανιδίου ( Δημήτρης Κούσης) : Kala, Ε.Σκαλτσάς, Καράι, Βλάχος, Π.Σκαλτσάς, ( 46΄Γεωργιάδης), Τσούλπι,( 46΄Χότζα),  Kala, Μολλάι, Χαλούβας, Δημαράκης, Μπίμπας( 46΄Μουτσάι).
ΑΕΚ Άργους : Πασσιάς, Κιντής, Ταραντίλης, Κουρλιμπίνης, Τσέλιος, Σταύρου, Ζωγράφος, Κωστάκης, Καραγκούνης, Ζαφειρόπουλος, Κόκοτος.