Κυριακή 3 Μαρτίου 2019

Βατερλώ της Ερμιονίδας στο Κρανίδι . Εχασε από τον Α.Ο.Υπάτου με σκορ 0-4.( φωτό).

O Ταυταρίδης με απευθείας εκτέλεση φάουλ κάνει το 0-2
Εφιαλτική η σημερινή ημέρα για την ομάδα της Ερμιονίδας καθώς γνώρισε βαριά ήττα
στο Κρανίδι από τον Α.Ο.Υπάτου με σκορ 4-0 στα πλαίσια της 21η αγωνιστικής του 8ου ομίλου της Γ΄Εθνικής.
Οι γηπεδούχοι εκτός από την φάση του 9΄λεπτού με το δοκάρι του Νικολούδη δέν έχουν επιδείξουν τίποτα άλλο  αγωνιστικά .
Αντίθετα οι φιλοξενούμενοι έδειξαν ότι ήθελαν να πάρουν το διπλό για να ξεφύγουν από την επικίνδυνη θέση κάτι πού το κατάφεραν και μάλιστα με εντυπωσιακό τρόπο.

Ο Carlos με πλασέ ανοίγει το σκορ για τον Α.Ο.Υπάτου
Στο λεπτό οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ όταν ο Σπανός σέντραρε από δεξιά και ο Carlos με πλασέ από το σημείο του πέναλτι έστειλε την μπάλα να κτυπήσει στην ρίζα της δεξιάς δοκού και να καταλήξει στα δίχτυα για να γίνει το 0-1.
Στο 9΄λεπτό σουτ του Νικολούδη έξω από την περιοχή η μπάλα αποκρούστηκε από το αριστερό δοκάρι του Σταυριανού και έφυγε άουτ.
Στο 18΄λεπτό πλασέ του Ταυταρίδη έξω από την περιοχή έδιωξε σωτήρια ο Αλευράς.
Στο 20΄λεπτό παράλληλη σέντρα του Αργυρίου από δεξιά ο Ντελέκος δεν πρόλαβε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.
Στο 22΄λεπτό κάθετη μπαλιά του Ντελέκου στον Σπανό την τελευταία στιγμή πρόλαβε ο Αλευράς και μπλόκαρε.
Στο 30΄λεπτό ο Ταυταρίδης με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στο αριστερό "γάμα" του Αλευρά για να γίνει το 0-2.
Στο 35΄λεπτό δυνατό σουτ του Carlos έξω από την περιοχή έδιωξε  σε κόρνερ το Αλευράς.
Στο 69΄λεπτό σουτ του Σαλταπίδα από δεξιά η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και έφυγε κόρνερ.
Ο Ντελέκος έχει στείλει την μπάλα στα δίχτυα στο 76΄λεπτό
Στο 76΄λεπτό δυνατό σουτ του Ντελέκου μέσα από την περιοχή η μπάλα στα δίχτυα του Αλευρά.0-3.
Στο 86΄λεπτό ο Καράι με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 0-4.
Στο 90΄λεπτό δυνατό σουτ του Δέδε η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Αλευρά.

Ερμιονίδα (Θ.Κολιτσιδάκης) : Αλευράς, Κουκλάς,( 33΄Νικολόπουλος),  Σαμαράς, Βιρβίλης, Μπιμπισίδης, Γεωργακόπουλος, ( 46΄Kala), Νικολούδης, Τζιέρης, Τριμπόνιας ,Πούτσης, ( 46΄Κατσέτης), Κορνελάτος ( 63΄Σαλταπίδας).
Α.Ο.Υπάτου ( Σ.Σταθόπουλος) : Σταυριανός, Οικονομόπουλος, Ευθυμίου, Γκούμας, Αργυρίου, Ντελέκος, ( 83΄Μητσόπουλος), Σπανός ( 63΄Μπερνιδάκης), Carlos ( 55΄Σπηλιώτης 70΄Καράι), Ταυταρίδης, Δέδες.