Κυριακή 3 Φεβρουαρίου 2019

Περίπατος της Ερμιονίδας .Κέρδισε άνετα τον Πάμισο με 4-0.

Ένα υγιεινό περίπατο μέσα σε ένα βουρκωμένο γήπεδο έκανε σήμερα η Ερμιονίδα
κερδίζοντας τον Πάμισο με σκορ 4-0.

Στο λεπτό δυνατό σουτ του Τριμπόνια μπλόκαρε στην αριστερή του γωνία ο Καπατσώρης.
Στο 29΄λεπτό με δυνατό διαγώνιο σουτ ο Σαλταπίδας άνοιξε το σκορ για την Ερμιονίδα 1-0.
Στο 32΄λεπτό ο Καπατσώρης έδιωξε δύσκολα με γροθιές απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σαμαρά.
Στο 33΄ λεπτό διπλή προσπάθεια για γκολ από τον Νικολόπουλο έδιωξε ο Καπατσώρης.
Στο 36΄λεπτό ο Σαμαράς με απευθείας εκτέλεση κόρνερ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Καπατσώρη για να γίνει το 2-0.
Στο 39΄λεπτό δυνατό σουτ του Τριμπόνια μέσα από την περιοχή η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών του τερματοφύλακα του Πάμισου.
Στο 41΄λεπτό δυνατό σουτ του Τριμπόνια μέσα από την περιοχή και 3-0.
Στο 48΄λεπτό πλασέ του Σαλταπίδα από αριστερά μπλόκαρε στην δεξιά του γωνία ο Καπατσώρης.
Στο 54΄λεπτό ο Νικολούδης με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 4-0.
Στο 60΄λεπτό ο Νικολούδης ελίχθηκε μέσα στην πολύ ωραία μέσα στην περιοχή όμως το τελικό σουτ ήταν αδύναμο και μπλόκαρε το τερματοφύλακας του Πάμισου.
Στο 82΄λεπτό η μοναδική ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους όταν ο Ρούτσης με δυνατό διαγώνιο σουτ έξω από την περιοχή ανάγκασε τον Αλευρά να κάνει εκπληκτική απόκρουση στην αριστερή του γωνία.

Ερμιονίδα ( Θ.Κολιτσιδάκης) : Αλευράς, Τζιέρης, Σαμαράς ( 65΄Βασιλέρης ), Βιρβίλης , Μπιμπισίδης, ( 76΄Ν.Μερτύρης), Γεωργακόπουλος, Νικολόπουλος ( 65΄Cotov),  Τριμπόνιας,( 46΄Kala),  Νικολούδης, Πούτσι, Σαλταπίδας.

Πάμισος Μεσσήνης ( Μ.Φασουλής) : Καπατσώρης, Αριστομενόπουλος, Ρούτσης, Φιλόπουλος, Δημητρακόπουλος, Μωράκης, Βλάχος ( 74΄Γεωργούδας), Παπαδόπουλος (58΄Χαρλέπας), Γεωργιόπουλος ( 46΄Κοντομανωλόπουλος), Χελάς, Μαραγκός.