Δευτέρα 18 Φεβρουαρίου 2019

Πορτοχελιακός -ΑΕΚ Αργους 3-0.

Με πρωταγωνιστές τα αδέρφια Λαζάρου για μία ακόμα αγωνιστική
οι οποίοι πέτυχαν και τα τρία γκολ !!!!!! ο Πορτοχελιακός κέρδισε εντός έδρας την ΑΕΚ Άργους με σκορ 3-0.
Στο 10' λεπτό  σουτ έξω από τη περιοχή από τον Α. Λαζάρου η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι .

Στο 15' λεπτό  κερδίζει φάουλ ο Μπέγκα έξω από τη περιοχή των φιλοξενούμενων. Την εκτέλεσή του ανέλαβε ο Α. Λαζάρου στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα  1-0.( Βιντεο).

Στο 20' λεπτό σουτ του Κωστάκη  η μπάλα περνάει ελάχιστα  δίπλα  από το δεξί δοκάρι του Διαμαντή.
Στο 25' λεπτό ωραία ενέργεια του Ν. Λαζάρου  από τα αριστερά που κόβει στο πέναλτι αλλά δεν ανησύχησε τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων .
Στο 30' λεπτό μπαλιά πίσω από την άμυνα για τους φιλοξενούμενους  αλλά πρόλαβε και έδιωξε ο Διαμαντής

Στο 50' λεπτό κάθετη από το Μπέγκα στο Ν. Λαζάρου  από τα αριστερά και με όμορφο διαγώνιο σουτ γράφει το 2-0.
Στο 60' λεπτό κάθετη μπαλιά του  Παππά στον Α. Λαζάρου  ο οποίος μπήκε  στην περιοχή από δεξιά έκανε  προσποίηση και πάσαρε  στον Ν. Λαζάρου  ο οποίος πλάσαρε τον Καραμάνο για να γίνει το 3-0.
Εξαιρετική εμφάνιση από όλα τα παιδιά και των βασικών αλλά και των αναπληρωματικών που αγωνίστηκαν!
Και πολύ καλή η διαιτησία του Καπετάνιού.

Πορτοχελιακός : 1.Διαμαντής(60' Μάρκελλος) , 2.Giusha3.Bloku , 4.Λούμης Π., 5.Κουτσοποδιώτης6.Μπέγκα7.Λούμης Ο. (60' Παπαδημητρίου), 8.Λαζάρου Α., 9.Παππάς (65' Μπάρδης), 10 Λαζάρου Ν. , 11.Μεμάλι (65' Μπινιάρης)