Σάββατο 2 Φεβρουαρίου 2019

Λυγκεύς-Πορτοχελιακός 1-1

Σε ένα αγωνιστικό χώρο που θύμιζε χωράφι έγινε ο σημερινός αγώνας του πρωτοπόρου
Λυγκεύς με τον Πορτοχελιακό . Οι φιλοξενούμενοι έκαναν την έκπληξη και υποχρέωσαν τους γηπεδούχους σε οδυνηρή ισοπαλία με 1-1 δίνοντας νέο ενδιαφέρον στην κορυφή του ομίλου αφού μετά από δύο αγωνιστικές ακολουθεί το ντέρμπι των πρωτοπόρων με τον Ηρακλή Καρυάς.

Η ομάδα του Πορτοχελιακού άνοιξε το σκορ στο 25΄λεπτό όταν ο Μεμμάλι από δεξιά εκτέλεσε φάουλ ακαι ο Α.Λαζάρου με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Χρυσού. 0-1
Στο 48΄λεπτό ο Διαμαντής ανέτρεψε τον Κώνστα και το ολοκάθαρο πέναλτι ανέλαβε να εκτελέση ο Νανάι ο οποίος έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.
Στο 58΄λεπτό οι γηπεδούχοι κέρδισαν νέο πέναλτι. Αυτή την φορά το εκτέλεσε ο Κώνστας κάνοντας το 1-1.

Στο 70΄ λεπτό  ο Κώνστας με σούτ σημάδεψε το  δοκάρι του Διαμαντή.
Στο 75΄ λεπτό  σουτ του Μοσχόγιαννη απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Πορτοχελιακού .
Στο 78΄ λεπτό  ο Ναναι με  σουτ απο το ύψος της περιοχής έστειλε την μπάλα  ελάχιστα άουτ.
Στο 80΄ λεπτό σέντρα από δεξιά ο Π.  Μαρούσης  πλασάρει η μπάλα πηγαίνει γκολ αλλά αμυντικός των φιλοξενούμενων αποκρούει.
Στο 83΄ λεπτό ο Κώνστας  μόνος απέναντι από τον Διαμαντή σούταρε αλλά η μπάλα κόλλησε στην λάσπη.
Στο 85΄λεπτό σουτ του Ν.Λαζάρου η μπάλα άουτ.
Στο 95΄λεπτό κάθετη μπαλιά του Κουτσοποδιώτη από αριστερά στον Α.Λαζάρου πού πλάσαρε ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι .

Λυγκεύς : -----

Πορτοχελιακός : 1.Διαμαντής, 2.Λούμης.Π., 3.Παπασταύρου, 4.Μεμάλι, 5.Μπινιάρης, 6.Κουτσοποδιωτης, 7.Μπέγκα, 8.Λαζάρου Α., 9.Παπάς,( 60΄Ο.Λούμης), 10. Λαζάρου Ν., 11.Σμαρνάρας( 65΄Παπαδημητρίου).