Κυριακή 23 Δεκεμβρίου 2018

Κορωνίδα Κοιλάδας -Τροιζηνιακός 1-0.( Φωτό)

Με σκόρερ τον Γιάννη Γιαννακόπουλο στο 22΄λεπτό η Κορωνίδα Κοιλάδας έκαμψε
την αντίσταση  του Τροιζηνιακού  στον τελευταίο αγώνα για το 2019 .

Η ομάδα του Θανάση Τσιρόπουλου ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα δημιούργησε μία  ευκαιρία για γκολ  με τον Γιαννακόπουλο και στην ο ίδιος παίκτης πέτυχε και το γκολ πού έκρινε τον αγώνα.
Η ομάδα του Τροιζηνιακού ξεκίνησε με τον Σωτήρη Μαρίνη κάτω από τα δοκάρια αφού για διάφορους λόγους έλειπαν και οι δύο τερματοφύλακες της ομάδας.
Στο λεπτό σουτ του Γιαννακόπουλου από το ύψος του πέναλτι μπλόκαρε δύσκολα στην δεξιά του γωνία ο Μαρίνης.
Στο 22΄λεπτό σέντρα του Στ.Μπάζου από δεξιά , κεφαλιά πάσα του Σχοινά στον Γιαννακόπουλου πού με νέα κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μαρίνη για να γίνει το 1-0.
Στο 25΄λεπτό πλασέ του Κ.Μπάζου μέσα από την περιοχή πρόλαβαν οι αμυντικοί και έδιωξαν πριν η μπάλα περάσει την γραμμή.
Στο 62’ λεπτό σουτ του Στ.Μπάζου μέσα από την περιοχή μπλόκαρε ο Μαρίνης.
Στο 70΄λεπτό ο Μουράυης έκανε την απόκρουση του αγώνα σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σταματέλου από δεξιά.
Στο 81΄λεπτό σέντρα του Παπασταύρου από δεξιά ο Αλεξανδρής με πλασέ τακουνάκι έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Μαρίνη πού μπλόκαρε.
Στο 83΄λεπτό σουτ του Σαγκατέλωφ η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια άουτ.

Κορωνίδα Κοιλάδας ( Θ.Τσιρόπουλος)  : Μουράτης, Λάμπρου, ( 46΄Αλεξανδρής),  Κωτσαράς, Οψιμούλης, Abourahmane, Μέγας , Γιαννακόπουλος, Τσίτσι, Σχοινάς, ( 77΄Σαγκατέλωφ), Σ.Μπάζος Κ.Μπάζος ( 63΄ Παπασταύρου).

Τροιζηνιακός (Ν.Φάσσιας): Μαρίνης. Μπατζάβαλης (81’ Πολλάλης), Δελαπόρτας, Καλύβας, Σαμπάνης, Ανδρέου, Σούχλας Σταματέλος, Κατσέλη, Μικρός,Καρνέζης (30’ Μητρώκας),