Δευτέρα 26 Νοεμβρίου 2018

Περίπατος του Ατρόμητου Κρανιδίου, κέρδισε 2-0 τον Πανιώνιο Δαλαμανάρας.

O Π.Σκαλτσάς με προβολή ανοίγει το σκορ
Ένα ευχάριστο απόγευμα πέρασε ο Ατρόμητος το Σάββατο αφού κέρδισε με σβηστές τις
μηχανές τον Πανιώνιο Δαλαμανάρας με σκορ 3-0. Οι γηπεδούχοι καθάρισαν τον αγώνα στο πρώτο 25λεπτό στο οποίο πέτυχαν τα δύο γκολ και στην συνέχεια έκαναν διαχείριση δυνάμεων για την συνέχεια του πρωταθλήματος.
Η ομάδα του Πανιώνιου δεν έδειξε κάτι αξιόλογο αφού δεν μπόρεσαν να δημιουργήσουν ουτε μία ευκαιρία.
Η πρώτη καλή φάση έγινε στο 12΄λεπτό απευθείας εκτέλεση φάουλ του Δημαράκη έδιωξε ο Λαμπρόπουλος σε κόρνερ.
Στο 18΄λεπτό η ομάδα του Ατρόμητου άνοιξε το σκορ όταν ο Σκαλτσάς ΄με προβολή μέσα από την περιοχή έκανε το 1-0.
Στο 25΄λεπτό σέντρα του Τaragini από δεξιά , κεφαλιά του Δημαράκη η μπάλα έφυγε δίπλα από το αριστερό δοκάρι άουτ.

Ένα λεπτό αργότερα ο Μπίμπας μπήκε από αριστερά και πλάγια , πλάσαρε τον Λαμπρόπουλο για να γίνει το 2-0.
Στο 38΄λεπτό δυνατό σουτ του Τaragini η μπάλα έφυγε άουτ.
Στο 41΄λεπτό δυνατό σουτ του Μπίμπα η μπάλα πάνω από τα δοκάρια άουτ.
Στο 52΄λεπτό ο Ατρόμητος έφτασε κοντά στο γκολ όταν ο Kala σέντραρε από αριστερά , καρφωτή κεφαλιά του Δημαράκη και η μπάλα έφυγε ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι άουτ.

Στο 55΄λεπτό νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο όταν ο Taragini εκτέλεσε κόρνερ από αριστερά ο Kala έπιασε κεφαλιά , η μπάλα όμως έφυγε ελάχιστα άουτ.
Στο 61΄λεπτό σουτ του Καράι από πλάγια έδιωξε ο Λαμπρόπουλος σε κόρνερ.
Στο 79΄λεπτό δυνατό σουτ του Χαλούβα έξω από το ημικύκλιο της περιοχής η μπάλα ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι άουτ.
Στο 90΄λεπτό ο Ατρόμητος έκανε το 3-0 όταν ο Χότζα έβγαλε σέντρα από αριστερά ο Λαμπρόπουλος φάνηκε να ελέγχει την μπάλα , όμως του έφυγε και ο Δημαράκης που καιροφυλακτούσε με προβολή έκανε το 3-0.

Ατρόμητος Κρανιδίου : A.Kala, Κοντοβράκης,( 73΄Μολλάι),  Καράι, Ελένης,( 86’ Ε.Σκαλτσάς),  Π. Σκαλτσάς, Τσούπλι, K.Kala, Δημαράκης, Χαλούβας, Taragjini,( 80΄Χότζα),  Μπίμπας.

Πανιώνιος Δαλ : Λαμπρόπουλος, Μπούκουρας, Μουλλάς, Καρπερός , Αργυράκος, Ρίμπας, Καλογερόπουλος, Secara, Γρίβας, Γεωργόπουλος, Κούλης ( 43΄λ.τρ. Λεονταρίτης).