Τετάρτη 14 Μαρτίου 2018

Κυπελλούχος Αργολίδας για το 2018 η Ενωση Ερμιονίδας. Κέρδισε τον Αργοναύτη Νέας Κίου με 1-0.

Κυπελλούχος Αργολίδας είναι από το απόγευμα της Τετάρτης η Ενωση Ερμιονίδας
η οποία επικράτησε του Αργοναύτη Νέας Κίου με σκορ 1-0.

Διαβάστε το λεπτό πρός λεπτό όπως το μετέφερε το stalanews.gr από το γήπεδο του Αργους.

Τέλος του τελικού: ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 2017-2018 Η ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ η οποία επικράτησε με 1-0 του ΑΡΓΟΝΑΥΤΗ με το γκολ του ΜΑΚΡΙΔΗ από 54'.

Μπήκαμε στο 90' και ο τέταρτος κ.Νενεκούμης δείχνει 4 λεπτά τα οποία αρχίζουν να μετρούν από τώρα

86': Βερβενιώτης για τον Αργοναύτη το σουτ για την ισοφάριση αλλά η μπάλα θα φύγει πάνω από τα δοκάρια του Κυφωνίδη.

85': Ο Μακρίδης θα προλάβει μία μακρινή μπαλιά , θα περάσει και τον Μπραιμλάρι αλλά το πλασέ του αδύναμο θα περάσει άουτ.

83': Ευκαιρία για την Ένωση Ερμιονίδας με το σουτ του Τριμπόνια να περνάει ελάχιστα άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι του Μπραιμλάρι

80': Αλλαγή για την Ερμιονίδα...ο Τριμπόνιας στην θέση του Τρέσσα

79': Αλλαγή για τον Αργοναύτη ο Ντόκο στην θέση του Ισούφι

78': Μπήκαμε στο 78΄ το 1-0 υπέρ της Ερμιονίδας παραμένει

71' : Ο Αργοναύτης κάνει αισθητή την παρουσία του στα καρέ του Κυφωνίδη με την πρώτη επαφή του Μανέτα χωρίς όμως να ολοκληρώσει την προσπάθεια του έτσι όπως θα έπρεπε

70':Τρίτη αλλαγή για τον Αργοναύτη με τον Μανέττα να παίρνει την θεση του Ευσταθίου

65': Πρώτη Αλλαγή  για την Ερμιονίδα, μπήκε ο Λαζάρου στην θέση του Σαλταπίδα

63': Δεύτερη αλλαγή για τον Αργοναύτη..ο Βερβενιώτης στην θέση του Χαϊμάνη

61': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σαλταπίδα , η μπάλα ψηλά άουτ από τα δοκάρια του Μπραιμλάρι

54': ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛ για την ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ  με σουτ του ΜΑΚΡΙΔΗ από το ύψος της μεγάλης περιοχής   (1-0)

50' : Τίποτα το σημαντικό και ενώ έχουμε μπει στο 50'

Οι προβολείς έχουν ανάψει εδώ και λίγη ώρα στο ΔΑΚ Άργους

Έναρξη του 2ου Ημιχρόνου

ΗΜΙΧΡΟΝΟ  0-0
Δύο λεπτά καθυστερήσεις οι οποίες εχουν αρχίσει να μετρούν

44: Φοβερή επέμβαση από τον Μπραιμλάρι σε σουτ του Τρέσα . Ο τερματοφύλακας του Αργοναύτη έδιωξε σε κόρνερ.

43': Ακόμη ένα πρόβλημα για τον Αργοναύτη , ο Νέντζα πέφτει στο έδαφος και φαίνεται δύσκολο να συνεχίσει. Να δούμε μήπως προχωρήσει σε δεύτερη αναγκαστική αλλαγή ο Χρήστος Πούλος.

40': Προσπάθησε να βγεί από δεξιά με τον Διαμαντή ο οποίος συνεργάστηκε άψογα με τον Νεντζα αλλά ο Βιρβίλης αρχοντικά έκοψε την επίθεση αυτή
36':Ο τελικός έχει φτάσει στο 36' και το 0-0 παραμένει

29': Αλλαγή για τον Αργοναύτη , στην θέση του τραυματία Τσουρδίνη ο Γκουριώτης

29' : Δοκάρι με τον Τζιέρη για την Ένωση Ερμιονίδας. Ο Μπραιμλάρι συγκρούστηκε με αμυντικό του , η μπάλα έφτασε στον Τζιέρη και αυτός με πλασέ την έστειλε στο αριστερό κάθετο δοκάρι.

25' :Τεράστια διπλή ευκαιρία για την Ενωση Ερμιονίδας,τραγικό λάθος του Μπραιμλάρι ο οποίος έχασε την μπάλα μεσα από τα χέρια του ο Μακρίδης σε πρώτη φάση και ο Σαλταπίδας σε δεύτερη δεν μπορεσαν να σκοράρουν αφού πάνω στην γραμμή έδιωξαν οι αμυντικοί.

23' : Σέντρα του Διαμαντή για τον Αργονάυτη από τα δεξιά , προσπάθησε ο Δριμούρας για την κεφαλιά αλλά μπλόκαρε ο Κυφωνίδης

17' : Ο Σαλταπίδας για την Ενωση Ερμιονίδας προσπάθησε να μπει στην περιοχή αλλά ο Διαμαντής με ωραίο τάκλιν έδιωξε σε πλάγιο

15': Η Ένωση Ερμιονίδας έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων αλλά ο Αργοναύτης αμύνεται καλά με αποτέλεσμα να μην αφήνει διαδρόμους ανοιχτούς.

10' : Συμπληρώσαμε τα πρώτα δέκα λεπτά στο παιχνίδι και το 0-0 παραμένει στο Δημοτικό Αθλητικό κέντρο του Άργους .

5': Μεγάλη ευκαιρία στο 5' για την Ενωση Ερμιονίδας με τον Κιοσσέ να πλασάρει απο πλεονεκτική θέση και ο Μπραιμλάρι να αποκρούει

3': Ο τελικός ξεκίνησε και συμπληρώσαμε τα πρώτα τρία λεπτά στο παιχνίδι χωρίς να έχει συμβεί κάτι το ιδιαίτερο.

16:58: Όλα έτοιμα για να μπουν οι δύο φιναλίστ στον αγωνιστικό χώρο του ΔΑΚ Αργους συνοδεία παιδιών από τις ακαδημίες.

16:48: Οι δύο ομάδες αποσύρονται στα αποδυτήρια να ετοιμαστούν για την έναρξη του τελικού. Οι κερκίδες του ΔΑΚ Άργους σιγά σιγά αρχίζουν και γεμίζουν με τους φιλάθλους των δύο ομάδων.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ: Κυφωνίδης, Κασαπίδης, Βασιλέρης, Τζιέρης, Βιρβίλης, Κιοσές, Σαλταπίδας, Σταθουλόπουλος, Μακρίδης, Τρέσα, Παλαιοπάνος

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ: Μπραιμλάρι, Διαμαντής, Κάπλατζης, Γατσάκος, Μπούκουρης, Τσουρδίνης, Χαϊμάνης, Ισούφι, Δριμούρας, Νέντζα, Ευσταθίου