Τρίτη 12 Δεκεμβρίου 2017

Αυτοκτόνησε ο Ποσειδώνας Διδύμων στην Ασίνη . Από 0-1 στο 87΄2-1 στο 90΄!!!!!!!!!!!

Την ήττα με 2-1 γνώρισε ο Ποσειδώνας Διδύμων στο γήπεδο της Ασίνης από την
τοπική ομάδα. Το τελευταίο δεκάλεπτο στους τρείς τελευταίους αγώνες για την ομάδα των Διδύμων αποδεικνύεται καταστροφικό΄ αφού έχει χάσει τουλάχιστον πέντε βαθμούς.

Στο 20΄λεπτό σέντρα του Μπροδήμα από δεξιά , σούτ του Tresa από το ημικύκλιο της περιοχής έδιωξαν οι αμυντικοί των φιλοξενούμενων.
Στο 22΄λεπτό ο Χρήστου απέκρουσε σωτήρια στην δεξιά του γωνία κεφαλιά του Γιάνσεν.
Στο 24΄λεπτό ο Κοτσοβός με σέντρα από δεξιά βρήκε τον Μπροδήμα σε θέση βολής πού σούταρε για να αποκρούσει ο Αναστασάκης και στην επαναφορά ο Μπροδήμας με νέο σουτ έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια άουτ.
Στο 29΄λεπτό ο Παπαδημητρίου μπήκε από δεξιά έκανε ένα αδύναμο σουτ χωρίς να ανησυχήσει ο Χρήστου.
Στο 35΄λεπτό σούτ του Tresa έξω από την περιοχή δεν ανησύχησε ο Αναστασάκης .
Στο 36΄λεπτό σούτ του Κέλλη ύστερα από κόρνερ του Μπροδήμα η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια του Αναστασάκη.
Στο 39΄λεπτό διαγώνια μπαλιά του Μπέλμπα στον Παπαδημητρίου ο οποίος προσπάθησε να «κρεμάσει» τον Χρήστου όμως η μπάλα έφυγε άουτ.
Στο 47΄λεπτό μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους να ανοίξουν το σκορ όταν ο Ταμπάκης με διαγώνια μπαλιά βρήκε τον Temelkov απέναντι από τον Χρήστου , σούταρε για να μπλοκάρει στην δεξιά του γωνία ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων.
Στο 49΄λεπτό δυνατό σουτ του Μπέλμπα η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Χρήστου.
Στο 51΄λεπτό τρομερό σουτ του Κέλλη η μπάλα αποκρούστηκε από την οριζόντια δοκό του Αναστασάκη.
Στο 54΄λεπτό σέντρα του Μπροδήμα από αριστερά η μπάλα έφτασε στον Σ.Κονδύλη και μετά στον Κέλλη πού προσπάθησε να πλασάρει , όμως μπλόκαρε σωτήρια ο Αναστασάκης.
Στο 58΄λεπτό σέντρα Κοτσοβού από δεξιά ο Σ.Κονδύλης πλάσαρε για να αποκρούσει πάνω στην γραμμή ο Α.Ταμπάκης και στην επαναφορά ο Κέλλης με νέο σουτ άνοιξε το σκορ για τον Ποσειδώνα 0-1.
Στο 68΄λεπτό σούτ του Topalli έξω από την περιοχή η μπάλα έφυγε ελάχιστα δίπλα από την αριστερή συμβολή των δοκαριών του Χρήστου.
Στο 73΄λεπτό ο Μέλση θα αντικρίσει την δεύτερη κίτρινη κάρτα του Καπετάνου και θα αποβληθεί .
Στο 75΄λεπτό νέα αποβολή αυτή την φορά για τους γηπεδούχους όταν ο Ρέντζα ανέτρεψε τον Κέλλη πού έμπαινε στην περιοχή .
Στο 77’ λεπτό του Toppali η μπάλα ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Χρήστου.
Στο 81΄λεπτό μπαλιά του Toppali στον Καραβιά που απέναντι από τον Χρήστου σούταρε δίπλα από το αριστερό δοκάρι άουτ.
Στο 86΄λεπτό ο Temelkov με κεφαλιά έκανε το 1-1 ύστερα από εκτέλεση κόρνερ από δεξιά.
Στο 90΄λεπτό μπαλιά του Topalli στον Καραβιά αυτός με σούτ έδωσε το χρυσό τρίποντο στους γηπεδούχους.
Πανασιναικός : Αναστασάκης, Γ.Ταμπάκης, Ρέντζα, Α.Ταμπάκης, Γιάνσεν, ( 81΄Shkreji), Καββεζός, Topalli, Temelkov, Καραβιάς, ( 65΄Μπιτίνης), Μπέλμπα, Παπαδημητρίου ( 65΄Κωστόπουλος),

Ποσειδώνας Διδύμων  : Χρήστου, Μπροδήμας, Μπάρδης,( 80΄Hida),  Κοτσοβός.Σ. Κονδύλης, Κουτσούκος, Κέλλης, Κοροντίνης, Μέλσι, Τresa, Δαγρές ( 65΄Α.Κονδύλης).