Τρίτη 7 Νοεμβρίου 2017

Περίπατος της Κορωνίδας Κοιλάδας στην Επίδαυρο. Κέρδισε άνετα 3-0 χάνοντας σωρεία ευκαιριών για αστρονομικό σκορ.

Πολύ ανώτερη η Κορωνίδα Κοιλάδας κέρδισε στην Επίδαυρο
τον Ασκληπιό με σκορ 3-0. Το σκορ θα μπορούσε να ήταν και 0-5 εάν οι επιθετικοί των φιλοξενούμενων ήταν πιο αποτελεσματικοί στην τελική τους προσπάθεια.
Στο 5΄λεπτό οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με σουτ του Α.Οψιμούλη μέσα από την περιοχή .
Στο 25΄λεπ΄το δυνατό σουτ του Μέγα ύστερα από μπαλιά του Νάτση η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια του Καλυβόπουλου .
Στο 27΄λεπτό μεγάλη ευκαιρία για την Κορωνίδα όταν ο Καλυβάπουλος έδιωξε δύσκολα σουτ του Νάτση , η μπάλα έφτασε στον Α.Οψιμούλη πού έκανε νέο σουτ για να φύγει η μπάλα άουτ.
Στο 32΄λεπτό ο Νάτσης έβγαλε κάθετη μπαλιά στον Γιαννακόπουλο , όμως πρόλαβε ο Καλυβόπουλος και έπεσε στην δεξιά του γωνία διώχνοντας την μπάλα κόρνερ.
Στο 44΄λεπτό ο Καλυβόπουλος απογειώθηκε στο δεξί παραθυράκι και έδιωξε σούτ του Σχοινά σε κόρνερ.
Στο 60΄λεπτό η Κορωνίδα διπλασίασε τα τέρματα της όταν ο Γιαννακόπουλος έβγαλε παράλληλη σέντρα και ο Νάτσης  με σούτ έκανε το 0-2.
Στο 73΄λεπτό σέντρα του Κούκλα από δεξιά ο Σχοινάς στην πρώτη εμφάνιση του με σούτ έκανε το 0-3.
Ασκληπιός Επιδαύρου (Α.Τόγιας): Καλυβόπουλος, Λαλιώτης, Ελευθεράκος, Ζαφείρης (57’ Μπινιάρης), Γεώργας Δ.- Καραμπέτσος, Ρέκκας (79’ Σέρφας), Μάντζαρης, Μπαβέλας, Καπετανκωνσταντής, Υφαντής.

Κορωνίδα Κοιλάδας  (Κ.Κλάδης): Αλευράς (84’ Μαμουτάι), Κούκλας (76’ Cuni), Α.Οψιμούλης (77’ Μπούκουρης), Κουτσαύτης, Στεργίου, Μέγας, Γιαννακόπουλος, Τσίτσι, Σχοινάς, Νάτσης, Αποστόλου (54’ Μπάζος).