Τρίτη 31 Οκτωβρίου 2017

Πορτοχελιακός-Αριστέας 1-2. Οι γηπεδούχοι είχαν τις ευκαιρίες ,οι φιλοξενούμενοι σκόραραν.

Την ήττα με 2-1 γνώρισε στη ν έδρα του ο Πορτοχελιακός από τον
Αριστέα Αργους . Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο των κινήσεων σε όλο τον  αγώνα δημιούργησαν ευκαιρίες πού όμως δεν μετουσιώθηκαν σε γκολ αντίθετα με τους φιλοξενούμενους πού έκαναν τρείς ευκαιρίες σε όλο τον αγώνα οι δύο από αυτές έγιναν γκολ.

Στο 19΄λεπτό διαγώνια μπαλιά του Σαγκατέλωφ στον Αβραντά πού σούταρε πάνω από τα δοκάρια του Μαυρόγιαννη.
Στο 23΄λεπτό οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με πλασέ του Panteli μέσα από την περιοχή.
Στο 25΄λεπτό μπλόκαρε ο Μαυρόγιαννης  πλασέ του Παπασταύρου μέσα από την περιοχή
Στο 33΄λεπτό απευθείας εκτέλεση φάουλ του Παπασταύρου δεν ανησύχησε ο Μαυρόγιαννης.
Στο 36΄λεπτό παράλληλη σέντρα του Κοξίδη από δεξιά έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Μαυρόγιαννης.
Στο 60΄λεπτό απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπακατσέλου η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι του Διαμαντή και έφυγε άουτ.
Στο 60΄λεπτό κεφαλιά του Παπασταύρου η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια του Μαυρόγιαννη.
Στο 71΄λεπτό παράλληλη σέντρα του Κοξίδη από δεξιά αδράνησε η άμυνα των φιλοξενούμενων και ο Luta που καιροφυλακτούσε με πλασέ έκανε το 1-1.
Στο 72΄λεπτό πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Πορτοχελιακό να προηγηθεί όταν σέντρα του Κοξίδη από δεξιά ο Παπασταύρου με καρφωτή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Μαυρόγιαννη.
Στο 78΄λεπτό ο Μπακατσέλος έκανε μία σέντρα σούτ και η μπάλα καρφώθηκε στο παραθυράκι του Διαμαντή για να γίνει το τελικό 1-2.

Πορτοχελιακός  (Π.Παπασταύρου): Διαμαντής, Στρίγκος (72’ Χάνος), Μεμάλι , Ντάκος, Σαγκατέλοφ, Μπέγκα, Κοξίδης Sallaku , Αβραντάς (58’ Ι.Ε.Ζαραφωνίτης), Παπασταύρου, Luta.

Αριστέας Αργους  (Α.Κατσάς): Μαυρόγιαννης, Αλεξανδρόπουλος, Μπακατσέλος, Σουλελές, Καραβίδας, Βόγκλης, Μαμμωνάς (86’ Καρατζούλης), Φατούρος, Panteli  (74’ Γ.Βερβενιώτης), Μποζιονέλος (68’ Πόθος) , Τζάς (61’ Μπουμπάρης).