Τετάρτη 25 Οκτωβρίου 2017

Φοίνικας Επιδαύρου-Ο.Φ.Ηλιοκάστρου 1-1.

Την ευκαιρία να πάρει το πρώτο του τρίποντο
στον νέο πρωτάθλημα  έχασε την Κυριακή στην Επίδαυρο ο Ο.Φ.Ηλιοκάστρου. Παίζοντας πολύ ωραία μπάλα προηγήθηκε ένα λεπτό πρίν το φινάλε του ημιχρόνου με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ του Biro στο παραθυράκι του Χατζηφόρου.
Στο 75΄λεπτό ο δαιμόνιος Biro ανατράπηκε από τον Πασπαλιάρη και ο διαιτητής Μπατάκος καταλόγισε την εσχάτη των ποινών. Την εκτέλεση ανέλαβε  ο Κατσάβελας και ο τερματοφύλακας του Φοίνικα απέκρουσε. Στο 94΄λεπτό οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι όταν ο Δαγρές ανέτρεψε τον Λαλιώτη και ο Γεωργιόπουλος από την άσπρη βούλα έκανε το τελικό 1-1.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ: Χατζηφόρος. Λαλιώτης Δ., Παντελής, Πασπαλιάρης, (81’ Βαρβαρέσος Ε.), Μπερμπατιώτης, Γκίκας (88’ Μecka), Γεωργιόπουλος, Φεύγας, Λαλιώτης Α., Τσαούσης (76’ Μακαρίου  85’ λόγω τρ. Βαρβαρέσος Σ.), Ξένος.
ΟΦΗ: Σαλογιάννης, Παπανδριανός, Μούγιος, Τζανής, Δαγρές, Περτζεγκάι, Μπουγιούρας (75’ Αποστόλου), Φρέιτας (90’ Οικονομόπουλος), Σαράντος (90’ Σαλογιάννης), Δορμπάρης, Κατσάβελας.