Πέμπτη 14 Σεπτεμβρίου 2017

Πορτοχελιακός-Ποσειδώνας Διδύμων 2-2 ( παρ) ( 7-6 πεν) ( video)

Μετά από ένα συγκλονιστικό αγώνα πού
κρίθηκε στην ρώσικη ρουλέτα ο Πορτοχελιακός πήρε την πρόκριση απέναντι στον Ποσειδώνα Διδύμων με σκόρ 7-6.
Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους στο 54΄λεπτό όταν ο Αντωνόπουλος με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 0-1. Η απάντηση ήταν γρήγορη για τους γηπεδούχους και τέσσερα λεπτά αργότερα (58΄) ο Φ.Παπασταύρου με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 1-1 πού ήταν και το σκορ του κανονικού αγώνα. Στο 100΄λεπτό ο Γεωργίου με ένα εκπληκτικό σουτ πάνω στην κίνηση έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Χρήστου δίνοντας το προβάδισμα στους γηπεδούχους . Στο 112 ΄ λεπτό ο Σωτήρης Κονδύλης με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-2 πού ήταν και το σκορ της παράτασης. Στην διαδικασία των πέναλτι την νίκη την έδωσε ο Γεωργίου.
Πορτοχελιακός : Διαμαντής, Μεμμάλι, ( 67΄Μπλόκου), Νικεδήμας,( 53΄Ντάκος),  Zerja, Λαζάρου, Κουτσοποδιώτης, ( 85΄Γεωργίου), Σαγκατέλωφ, Μπέγκα, Χάνος, Παπασταύρου, Αβραντάς . ( 48΄Κοξίδης).

Ποσειδώνας Διδύμων : Χρήστου, Μπροδήμας, Μπάρδης, Κοτσοβός, Μούγιος, Κονδύλης, Hida, ( 46΄Μέλσι), Προσύλης, Κονδύλης, Αντωνόπουλος, Δαγρές.