Κυριακή 14 Μαΐου 2017

ΠΑΟ Βάρδας-Ερμιονίδα 3-1

Από τον αγώνα του πρώτου γύρου στην Ερμιόνη.
Την ήττα με 3-1 γνώρισε η Ερμιονίδα στην
Βάρδα από την τοπική ομάδα. Μέχρι το 25΄λεπτό δεν είχε γίνει καμία φάση από τις δύο ομάδες πού να αξίζει σημείο αναφοράς .   Στο σημείο αυτό οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι  με το οποίο άνοιξαν το σκορ αλλά το βασικό ήταν η αποβολή του Παναγιώτου . Η Ερμιονίδα στο 39΄λεπτό ισοφάρισε προσωρινά τον αγώνα. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι έχοντας την αριθμητική υπεροχή πήραν την πρωτοβουλία των κινήσεων   και κατάφεραν να πετύχουν δύο γκολ και να κερδίσουν τον αγώνα.

Στο 25΄λεπτό ο Παναγιώτου ανέτρεψε τον Καλογερόπουλο ο οποίος ήταν σε εμφανή θέση για γκολ. Το πέναλτι εκτέλεσε ο Νικολόπουλος στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα για να γίνει το 1-0. Στην φάση του πέναλτι αποβλήθηκε ο Παναγιώτου με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Στο 39' λεπτό ισοφάριση 1-1 για την Ερμιονίδα με δυνατό σουτ του Τριμπόνια λίγο έξω από την περιοχή στο οποίο δεν μπόρεσε να αντιδράσει ο Καπούταγλης.
Στο 63' λεπτό πλασέ του Σαλταπίδα αποκρούστηκε από τον Καπούταγλη
 Στο 65' λεπτό  ο Γούρμος το 2-1 με κεφαλιά μετά από σέντρα του Αγουρίδη
Στο 70' λεπτό από γύρισμα του Νώτη στον Στεφανίδη αυτός δεν μπόρεσε να διώξει τη μπάλα κι έχασε το κοντρόλ και ο Γούρμος είχε εύκολο έργο να την προωθήσει από κοντά στα δίχτυα για το 3-1 και την αύξηση στο προβάδισμα.
Στο 89' αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Ντόμας, γιατί με την πρώτη κίτρινη που είχε δει θα συμπλήρωνε επτά και θα είχε ποινή δυο αγωνιστικών
ΠΑΟ Βάρδας (Ηλίας Φωτόπουλος): Καπούταγλης, Πολίτης Π., Αγουρίδης, Νικολόπουλος, Σιδέρης, Ανδριέλος, Παλιάτσας,( 55΄Βατσής) , Καρούτης, ( 87΄Πατάπης), Καλογερόπουλος, ( 75΄Μητρόπουλος), Ντόμας, Γούρμος
Ερμιονίδα (Θαν. Στάικος): Στεφανίδης, Παναγιώτου, Σαμαράς, Τζιέρης, Παπαϊωάννου, Κιοσσές (36' λ.τρ. Νώτης), Σκεντεράι,( 82΄Μπούρας),  Παλαιοπάνος, Τσόφλιος, Σαλταπίδας, ( 71΄Σελμανάι), Τριμπόνιας