Κυριακή 21 Μαΐου 2017

Ερμιονίδα-Παναχαική 0-2 .

Με ήττα έκλεισε τις αγωνιστικές της
υποχρεώσεις η Ερμιονίδα αφού έχασε από την πρωταθλήτρια ομάδα του τρίτου ομίλου την Παναχαική στο Κρανίδι με σκορ 2-0.
Στο 24΄λεπτό διαγώνια μπαλιά του Σελμανάι στον Σαλταπίδα πρόλαβε το τερματοφύλακας της Παναχαϊκής και «καθάρισε» την φάση.
Στο 30΄λεπτό σούτ του Ελευθεριάδη η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Στεφανίδη.
Στο 32΄λεπτό εκπληκτική απόκρουση του Στεφανίδη σε κόρνερ σε σούτ του Αργυρόπουλου.
Στο 38΄λεπτό απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αργυρόπουλου η πάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια του Στεφανίδη.
Στο  45+1 η Παναχαϊκή άνοιξε το σκορ με ένα πανέμορφο σε δημιουργία και εκτέλεση γκολ. Η μπάλα έφυγε πό τον Β.Σούλη έφτασε στον Μαστραντωνάκη στο κέντρο του γηπέδου. Αυτός είδε τον Ελευθεριάδη αριστερά του έκοψε την μπάλα και ο επιθετικός με ένα κεραυνό έστειλε την μπάλα να κτυπήσει πρώτα στο οριζόντιο δοκάρι και να καταλήξει στα δίχτυα .
Στο 50΄λεπτό σέντρα του Σιαλμά από δεξιά , εκπληκτικό εναέριο ψαλιδάκι του Ελευθεριάδη και η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια του Στεφανίδη.
Στο 88΄λεπτό κεφαλιά του  Κωνσταντινίδη ύστερα από σέντρα του Πολίμου η μπάλα άουτ.
Στο 90΄λεπτό ο Ελευθεριάδης με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το τελικό 0-2.

Ερμιονίδα ( Θ.Στάικος) : Στεφανίδης, Αποστόλου,( 72΄Μπούρας λ΄τρ. 83΄Λαζάρου),  Νώτης, Παλαιοπάνος, Τριμπόνιας, Παπαϊωάννου, Σελμανάι,( 55΄Τσόφλιος),  Τζιέρης, Σαμαράς, Σκεντεράι, Σαλταπίδας
Παναχαική ( Σ.Οφρυδόπουλος) : Β. Σούλης, Τσαφταρίδης,( 57΄Βλάχος),  Πολίμος, Μκαρυδημήτρης, Λουμπερδέας, Πολυχρόνης, Μπιτσάκος, Αργυρόπουλος, ( 72΄ Κωνσταντόπουλος), Μαστραντωνάκης,( 80΄  Κωνσταντινίδης) Ελευθεριάδης, Σιαλμάς