Τρίτη 25 Απριλίου 2017

Την πρώτη θέση στην κατηγορία του πήρε ο Σταμάτης Χατζησταύρου στον αγώνα ορεινού τρεξίματος "Skyrunning greece" .

Πραγματοποιήθηκε η 2η αγωνιστική για
το πανελλήνιο πρωτάθλημα ορεινού τρεξίματος "Skyrunning greece" στον Παρνασσό.1η θέση κατηγορίας για τον αθλητή από το Κρανίδι Σταμάτη Χατζησταύρου.

Την Κυριακή 23/4 πραγματοποιήθηκε ο 2ος αγώνας "ΜΟΝΟΠΑΤΙ ΠΑΡΝΑΣΣΟΥ 24.2χλμ" για 10η συνεχόμενη χρονιά στα πλαίσια  του Πανελλήνιου πρωταθλήματος ορεινού τρεξίματος "Skyrunner series" by Salomon στη γραφική κωμόπολη της Αμφίκλειας.

Ο Δημήτρης Θεοδωρακάκος με 2:04:01 επίδοση που αποτελεί ρεκόρ αγώνα και οι Δήμητρα Μπίκα με την Iulia Gainariu με 2:24:35 ήταν οι νικητές στον αγώνα 24,2 χιλιομέτρων.

αθλητής του συλλόγου «Summit runners-Δρομείς Ερμιονίδας» Σταμάτης Χατζησταύρου έκανε μία πολύ αξιόλογη εμφάνιση και με χρόνο 2:19:31 τερμάτισε στην 9η θέση γενικής και 1ος στην κατηγορία του(18-29) ανάμεσα σε 450 αθλητές που έλαβαν μέρος στον συγκεκριμένο αγώνα.

Επόμενος αγώνας του πρωταθλήματος είναι ο “Ursa trail 40χλμ” οποίος θα διεξαχθεί στις 28/5 στο Μέτσοβο και με την παρουσία elite αθλητών απο το εξωτερικό.