Τετάρτη 1 Φεβρουαρίου 2017

Ηρακλής Ερμιονίδας : Σάρωσε στο OLYMPIONIKIS CUP

Με τον πιο ιδανικό τρόπο ξεκίνησε η νέα χρονιά για τον Ηρακλή Ερμιονίδας .Συγκεκριμένα στο 8ο τουρνουά τζούντο OLYMPIONIKIS CUP πού έγινε την Κυριακή ( 29/01) συμμετείχε με πέντε αθλητές και κατέκτησε τέσσερα μετάλλια.

Συγκεκριμένα ο Αλέξιος Ζαραφωνίτης στην κατηγορία του ανέβηκε στο πιο ψηλό βάθρο κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο. Η Γιουγκέρτα Τσάνι στην κατηγορία της κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο και οι Ιωάννης Ζαραφωνίτης και Παναγιώτα Καισοπούλου επίσης στις κατηγορίες τους κατέκτησαν το χάλκινο μετάλλιο. Εδώ να αναφέρουμε ότι η Παναγιώτα Καισοπούλου θα μπορούσε να είχε ανέβει σε υψηλότερο σκαλί του βάθρου εάν δεν είχε μία απρόσμενη ίωση την ημέρα των αγώνων πού την ταλαιπώρησε. Τέλος ο Σπύρος Ζαραφωνίτης πήρε την τέταρτη θέση.

Στους αγώνες συμμετείχαν πάνω από 500 τζουντόκα σε όλες τις κατηγορίες και τις απονομές στους αθλητές έκανε ο Γενικός Γραμματέας Αθλητισμού Γιώργος Βασιλειάδης.