Κυριακή 19 Φεβρουαρίου 2017

Πεύκη-Α.Ο.Ερμιονίδας 78-66

Την ήττα με 78-66 γνώρισε ο Α.Ο. Ερμιονίδας
στην Πεύκη. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν και κάλυψαν την διαφορά του πρώτου αγώνα ( 83-77) ..
Οι Πευκιώτες ξεκίνησαν πολύ καλά τον αγώνα και με πολύ καλή άμυνα και άριστη συνεργασία στην επίθεση, πήρε τιμόνι στο σκορ και άρχισε να δημιουργεί και διαφορά για να κλείσει το α’ δεκάλεπτο . με 26-10.

Το ίδιο σκηνικό και στο β’ δεκάλεπτο . μόνο που εδώ οι καλαθοσφαιριστές της Ερμιονίδας  άρχισαν να βρίσκουν πιο εύκολα το στόχο, από την άλλη όμως οι Πευκιώτες εξακολουθούσαν να επιτυγχάνουν καλάθια για να κλείσει το ημίχρονο με 49-28.
Στο β’ ημίχρονο η Ερμιονίδα  παρουσιάσθηκε μεταμορφωμένη, με πολύ καλή άμυνα άρχισε να μειώνει τη διαφορά (γ’ δεκάλεπτο . 60-47), όμως η Πεύκη, ψύχραιμη όταν χρειάστηκε πήρε τη νίκη σχετικά εύκολα και τη διαφορά μαζί, με τελικό σκορ 78-66.
Δεκάλεπτα: 26-10, 49-28, 60-47, 78-66
Διαιτητές: Ρίζος, Κανελλόπουλος
Πεύκη (
K. Κοντομηνάς): Πατωνίδης 2, Τσαμπής 19 (1), Κυριαζόπουλος 3, Χασάπης 4, Κεχρής 2, Μελάς 13 (1), Σημαιόπουλος 12 (1), Πολύζος 2, Κουκάκης 6, Ίβκοβιτς, Τάγαρης 15.
Ερμιονίδα (
A.Καλαϊτζάκης-I.Σκορδής):
Ευστρατίου Πετ. 2, Αγγελής 14 (3), Θωμάς 4, Γκολέμης 17 (2), Βανδώρος 2, Δεβελέκος, Ευστρατίου Παν. 6, Τζουμάκας, Διαμαντόπουλος 19 (1), Πουλής 2.