Δευτέρα 20 Φεβρουαρίου 2017

Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις Ποσειδώνας και Ασκληπιός Επιδαύρου. Τελικό σκορ 1-1.

Από τον αγώνα Ποσειδώνας-Ασκληπιός 1-1
Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις
ο Ποσειδώνας και ο Ασκληπιός Επιδαύρου σε παιγνίδι πού έγινε στο γηπέδου του Διδύμου στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1 Αργολίδας.
Στο 3′ ο  σουτ του  Κωτσάκου από μακρινή απόσταση η μπάλα χτύπησε στην οριζόντια δοκό του Χρήστου  κι έφυγε έξω.
Στο 23′ λεπτό  δυνατό διαγώνιο σούτ του Μπροδήμα η μπάλλα έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Καλυβόπουλου.
Στο 52′ λεπτό  σούτ του  Τριμπόνια, ο Χρήστου απέκρουσε δύσκολα  σε κόρνερ. Το εκτέλεσε  ο Καζάς,  η μπάλα έφτασε στον Κωτσάκο, όμως ο Κοτσοβός σαν από μηχανής Θεός έδιωξε με το κεφάλι πάνω στην γραμμή της εστίας.
Στο 54′ λεπτό  σουτ του Α.Tresa , ο Καλυβόπουλος  απέκρουσε .
Στο 60′ λεπτό ο Ποσειδώνας άνοιξε το σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κέλλη η μπάλα άλλαξε πορεία  από αντίπαλο πού ήταν στο τείχος  και κατέληξε στα δίχτυα για να γίνει το  1-0.
Στο 71′ λεπτό οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με ωραίο σουτ του Παπασαράντου μέσα από την περιοχή. 1-1.
Στο 73′ λεπτό  σουτ του Κοτσοβού  απέκρουσε δύσκολα ο Καλυβόπουλος και στην συνέχεια η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και απομακρύνθηκε.
Στο 74΄λεπτό μεγάλη ευκαιρία για τον Ασκληπιό να μπει μπροστά στο σκορ όταν ο Παπασαράντος βγήκε τετ α τετ με τον Χρήστου όμως ο έμπειρος γκολκίπερ  απέκρουσε δύσκολα.
Στο 86′ λεπτό  σούτ του  Αντωνόπουλου, ο Καλυβόπουλος απέκρουσε προσωρινά , η μπάλα στον Α.Tresa  πού σούταρε άουτ.
Σστο 90′ λεπτό  ο Κέλλης βγήκε τετ α τετ με τον Καλυβόπουλο , το σούτ πού έκανε έφυγε άουτ.
Ποσειδώνας Διδύμων  (Ν.Μητροσύλης): Χρήστου, Μπροδήμας (89′ Α.Κονδύλης), Μπάρδης, Κοτσοβός , Μούγιος M.Tresa,Κέλλης, Προσύλης, Hida , ( 46΄Σ.Κονδύλης), Αντωνόπουλος , A.Tresa.
Ασκληπιός Επιδαύρου  (Ι.Ευθυμίου): Καλυβόπουλος- Κωτσάκος, Μπερμπατιώτης (46′ Γ.Βερβενιώτης),   Γεώργας, Κωνσταντίνου, Καραμπέτσος, Β.Βερβενιώτης (66′ Λαλιώτης), Τριμπόνιας, Pali, Παπασαράντος ,( 90΄Πιτσάς ),  Καζάς.