Κυριακή 19 Φεβρουαρίου 2017

Α.Ο.Θήβα-Ερμιονίδα 1-1.

Ένας πολύ ωραίος αγώνας έγινε στην Θήβα μεταξύ της
τοπικής ομάδας και της Ερμιονίδας με τελικό σκορ 1-1. Η Ένωση θα μπορούσε να είχε πάρει το διπλό αν δεν υπήρχε απέναντι της ο εκπληκτικός τερματοφύλακας την Θήβας Γιώργος Μόνος ο οποίος έσωσε δύο σίγουρα γκολ από προσπάθειες του Αποστολίδη και του Νώτη.
Στο λεπτό μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους να ανοίξουν το σκορ με τον Αργυρίου.
Στο λεπτό νέα μεγάλη ευκαιρία με τον Σπανό.
Στο 15΄λεπτό η Ερμιονίδα άνοιξε το σκορ με ωραίο σουτ του Αποστολίδη μέσα από την περιοχή. Στην φάση αυτή διαμαρτυρήθηκαν οι γηπεδούχοι έντονα για οφσάιντ στον σκόρερ.
Στο 32΄λεπτό ο Μόνος έδιωξε σωτήρια με τα πόδια σε κόρνερ  σουτ του Σελμανάι μέσα από την περιοχή.
Στο 47΄λεπτό οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με σούτ του Γεωργίου μέσα από την περιοχή.1-1
Στο 50΄λεπτό μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους να κάνουν το 2-1 με τον Σπανό.
Στο 77΄λεπτό η Ερμιονίδα άγγιξε το γκολ όταν ο Αποστολίδης από το σημείο του πέναλτι σούταρε για να αποκρούσει εκπληκτικά ο Μόνος.
Στο 85΄λεπτό ο Μόνος είπε πάλι ΟΧΙ σε κεφαλιά του Νώτη μέσα από την περιοχή .

Α.Ο.Θήβα ( Λάμπρου Γιώργος ) :  Mόνος , Αντωνίου (76' Παιδάκης) Γεωργίου Π. , Ευθυμίου , Ευσταθίου  Δέδες (46' Χατζηλάμπρος Σ.), Αργυρίου , Μαλισσόβας , Σπανός  Τσομπάνης (63' Τόσκα ), Τσατσαρώνης.

Ερμιονίδα ( Στάικος Θανάσης )  Πονηρός , Παναγιώτου (89' Παπαιωάννου ),  Σαμαράς , Τζιέρης , Νώτης , Κιοσές , Σκεντεράι Παλαιοπάνος , Τριμπόνιας , Αποστολίδης , Σελμανάι (71' Τσοφλιος )